pexels.com

Trendy w 2017, czyli kolorowy zawrót głowy


Jeśli można powiedzieć coś pewnego o nowych wnętrzarskich trendach, to to, że będą one barwne, a jednak niekrzykliwe, nieco szalone, lecz stylowe. Tak, ten rok zapowiada się wyjątkowo… inaczej. W designie królować będą przede wszystkim pastele – po latach dominacji czerni, bieli oraz szarości do łask wróci odświeżająca zieleń i spokrewnione z nią tonacje (kolory ziemi, mięta), ale też, uwaga, uwaga – róż, najlepiej brudny, oraz nieziemski błękit. Sprawdź jak modnie wyposażyć swoje nowe mieszkanie.

Ochoczo ozdobimy nasze cztery kąty relaksującą spa-zielenią i ekstatycznym różem, które wyjątkowo dobrze skomponują się z roślinnymi motywami i fantazyjnymi wzorami na ścianie. Wszystko jednak pod ścisłą kontrolą, nie w nadmiarze, jak najdalej od manieryczności. Ma być po prostu inaczej niż dotąd, intrygująco i nietypowo.

Zmienią się oczywiście nie tylko kolory. W tym roku popularnością będą się cieszyć również ręcznie wykonane artefakty – lampy, lustra, ale też stoliki czy taborety. Jeśli chodzi o materiały, które posłużą do wykonania owych dzieł, to panować będzie pewien eklektyzm zmiksowany z artystyczną swobodą, bo chętnie przygarniemy zarówno szlachetne materiały, jak i te plastikowe, po recyclingu, cały czas mając na uwadze życie w zgodzie z naturą.

Nie wyjdą więc z mody ozdobne elementy, które nawiązywać będą do ekologii; nic dziwnego, że zapałamy miłością do… korka – tym bardziej, że materiał ten okaże się znacznie bardziej uniwersalny, niżby się to mogło wydawać. Można, na przykład, z powodzeniem wykorzystać taką korkową formę na ścianie zamiast tapety. Efekt korkowany!

Nowe tendencje wyraźnie wskazują na odejście od stylistycznej surowości i monotonności na rzecz wnętrz przyjemnych, ciepłych, by nie rzec: pogodnych. Chętnie więc wyścielimy nasze podłogi puszystymi i przytulnymi dywanami, dywanikami i chodnikami. Polubimy je tak bardzo, że zapragniemy je mieć na całej przestrzeni. Ma być kolażowo, niestandardowo i nieschematycznie (albo korkowo). Takie dywanowe kombinacje sprawdzą się idealnie, pod warunkiem jednak, że zestawimy je ze stonowanymi kolorami ścian.

W ogóle ten rok doceni wszystko, co miękkie i miłe w dotyku. Wygląda na to, że polubimy sprawianie sobie przyjemności. Pokochamy, przynajmniej na najbliższe dwanaście miesięcy, kocyki i pledy, poduszki, ale również wygodne łóżka z tapicerowanym zagłówkiem, miękkie sofy czy fotele, w których (nie wiedzieć kiedy) zapadać będziemy w przyjemną popołudniową drzemkę pełną kolorowych, pięknych snów.

Anita Drzewiecka, ekspert DOPOZNANIA.PL