pixabay.com

Mieszkanie Plus – tanie mieszkania na wynajem na Odolanach

10 czerwca, 2016

W zeszły piątek, 3 czerwca 2016, przedstawione zostały szczegóły nowego rządowego programu Mieszkanie Plus, który zgodnie z zapewnieniami premier Beaty Szydło, ma być pierwszym kompleksowym rozwiązaniem problemów mieszkaniowych Polaków. Pierwsze budynki zrealizowane w ramach projektu mają pojawić się na Odolanach, należących do warszawskiej dzielnicy Wola.

Inwestycje powstaną na terenie należącym do Polskich Kolei Państwowych. Zgodnie z założeniami programu grunt ten zostanie wniesiony do państwowego funduszu. W miejscu, gdzie obecnie znajdują się budynki techniczne i torowiska staną 3- i 4-piętrowe bloki, w których zamieszka od 30 do 40 tys. rodzin. Żaden z zaplanowanych gmachów nie będzie posiadał ani piwnic, ani garaży. Mieszkania objęte programem powstaną także w innych dużych miastach, takich jak Wrocław, Poznań, Kraków czy Łódź, a w następnie w mniejszych ośrodkach.

Mieszkanie Plus, to po 500 Plus, kolejny sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości. Jego celem jest stworzenie tanich mieszkań na wynajem, które dedykowane będą osobom nieposiadającym zdolności kredytowej czy środków wystarczających na wynajem na wolnym rynku. Ceny mają wahać się od 20 do 30 zł za metr kwadratowy, co przy mieszkaniu o powierzchni 50 m2 daje miesięczny wydatek rzędu około tysiąca złotych. Co więcej, dopłacając 200 zł, po 30 latach wynajmowania będzie można zostać właścicielem lokalu. Choć program jest powszechnie dostępny i nikogo nie wyklucza, pierwszeństwo mają rodziny wielodzietne wykazujące niskie i średnie dochody.

Sprawdź szczegóły programu Mieszkanie Plus.