pixabay.com

Pomyśl o aranżacji tarasu już dziś!


W ostatnich latach, kiedy to COVID ograniczał nasze możliwości, jeśli chodzi o podróżowanie czy wychodzenie z domu, można było zauważyć zmianę trendu dotyczącego preferencji zakupów wśród klientów. Spędzając większość czasu w domu, pracując zdalnie, chętniej wybierali oni nowe domy lub mieszkania na obrzeżach miast niż w centrum. Dodatkowo, obowiązkowo, musiały one posiadać kawałek ogrodu, najchętniej z tarasem. Co ciekawe – ten trend nadal jest widoczny wśród kupujących, a inwestycje na obrzeżach miast cieszą się nieprzerwanie sporym zainteresowaniem.

Powoli warto przygotowywać się do sezonu wiosna-lato, kiedy to właśnie ogród i taras staną się naturalnym przedłużeniem naszego domu. Poranna kawa na dobrze zaaranżowanym tarasie czy praca z laptopem w zielonej scenerii może być naprawdę przyjemna, o ile zadbamy o odpowiednią organizację przestrzeni.

Ważnym elementem, o którym należy pomyśleć, i to nie tylko latem, ale i zimą, są meble ogrodowe. Dużą popularnością cieszą się te wykonane z rattanu lub technorattany, ponieważ łatwo je utrzymać i nie wymagają one zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli jednak nasz taras jest niewielki, a my nie mamy za dużej przestrzeni, w której możemy przetrzymywać meble – warto postawić na opcje składane. Z dodatkiem stolika, regału czy barku mogą one stworzyć bardzo przyjemną scenerię.

Przy aranżacji tarasu warto pomyśleć również o ochronie przed słońcem. O ile w pierwszych dniach wiosny jest ono wręcz pożądane, to latem, w przypadku upałów, nawet tzw. żagiel może się okazać zbawieniem. Nie można też zapomnieć o źródle światła, które pozwoli nam przebywać na tarasie do późnego wieczora – klimatyczne lampki czy latarenki mogą się okazać rozwiązaniem nie tylko dobrym, ale i ekonomicznym.