Osiedle Karmelowe - inwestycja wyprzedana


  • Gruszczyn, Swarzędz, poznański, ul. Karmelowa/Okrężna

Opis inwestycji Osiedle Karmelowe - inwestycja wyprzedana


Osiedle Karmelowe powstaje na liczącej 13 ha działce, zlokalizowanej w Gruszczynie, w gminie Swarzędz. Łączenie znajdzie się tu około 200 domów w zabudowie bliźniaczej i jednorodzinnej. Budowa I etapu rozpoczęła się jesienią 2017 roku. W ramach pilotażowego etapu Taspol Development przygotuje 4 domy w dwóch wariantach do wyboru:

Wariant A– działka 300 m2, taras z tyłu domu
Wariant B – działka 500 m2, taras z boku domu

Każdy z oferowanych lokali posiadać będzie osobne wejście, prywatny ogród, balkon, garaż i dodatkowe miejsce postojowe. Wnętrze proponowanych domów zostało w funkcjonalny sposób podzielone na strefę dzienną  prywatną. W części parterowej znajdzie się salon z otwartą kuchnią oraz toaleta. Wyższa kondygnacja została zarezerwowana dla 3 pokoi i łazienki. Proponowane nieruchomości dedykowane są w szczególności rodzinom z dziećmi, które poszukują przestronnego i wygodnego miejsca do życia.

Taspol Development to firma, która przy wykorzystaniu najwyższych trendów dba o wygodę swoich klientów. Najlepszym tego dowodem jest zastosowanie ekologicznych rozwiązań w celu zmniejszenia zarówno zanieczyszczeń środowiska, jak i rachunków za energię. Deweloper postawił na sprężarkową gruntową pompę ciepła, która zagwarantuje bezpieczeństwo, komfort i niskie koszty eksploatacji. Uśredniając, dla domu o powierzchni 100-120 m2 roczny koszt ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej dla 4-osobowej rodziny zamyka się w granicach 1400-1700 zł. Dla porównania przy instalacjach wykorzystujących gaz ziemny trzeba liczyć się z kwotą 2500-3000 zł, z kolei zastosowanie oleju opałowego generuje wydatki rzędu 3500-4500 zł.

LOKALIZACJA
Kolejną zaletą nowych domów przy ul. Karmelowej jest doskonała lokalizacja. Inwestycja powstaje w miejscowości Gruszczyn, która znajduje się na terenie gminy Swarzędz. Miejsce to polecić należy wszystkim, którzy marzą o ucieczce od wielkomiejskiego zgiełku i jednocześnie nie chcą rezygnować z wygody i dostępu do dużego miasta. Gmina Swarzędz pochwalić się może bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą. W pobliżu Osiedla Karmelowego znaleźć można sklepy, markety, restauracje, ośrodki zdrowia i wiele innych. Nie brakuje tu także placówek edukacyjnych, co czyni z Gruszczyna przestrzeń idealną dla rodzin z dziećmi. Na uwagę zasługuje również sprawna komunikacja z Poznaniem. Dzięki temu Osiedle Karmelowe doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które chcą połączyć prace w Poznaniu z życiem na przedmieściach. Urok podmiejskiej okolicy okaże się nieoceniony po wyczerpującym dniu. Okoliczne tereny zielone pozwolą mieszkańcom wpisać relaks na świeżym powietrzu w stałym rozkład zajęć.

Handel
W okolicy osiedla przy ulicy Karmelowej dostępnych jest punktów handlowych. W pobliżu znajduje się: Tesco, Żabka, a także lokalny Sklep Spożywczy. Nieco dalej, w Swarzędzu można działają sklepy, takie jak Biedronka, Kaufland, Lidl czy Centrum Handlowe ETC Swarzędz.

Usługi
Mieszkania od dewelopera TASPOL Development zlokalizowane są w pobliżu kilku restauracji i lokali gastronomicznych, m.in. Astoria Bed & Breakfast, Da Grasso, Włoski Pomidor, Time PIZZA, Cukiernia Hoffman, Cukiernia Magdalenka, BIG Burger, Ristorante Mio.

Osiedle położone jest nieopodal punktów usługowych, takich jak: Stacja Orlen, Stacja Lotos Optima, Urząd Pocztowy, Sklep Budowlany, fryzjer, banki wraz z bankomatami (SGB, ING, PKO, Euronet).

Komunikacja
Mieszkańcy osiedla Karmelowego mają dostęp do  dobrze rozwiniętej infrastruktury komunikacyjnej. W najbliższej okolicy znajduje się Dworzec Kolejowy, a także droga nr 92. W okolicy zlokalizowany jest też przystanek autobusowy, z którego odjeżdżają autobusy nr 402 i S3, co pozwala na łatwą komunikacje z Poznaniem i Swarzędzem.

Opieka medyczna
Osiedle domów przy ulicy Karmelowej sąsiaduje z kilkoma ośrodkami zdrowotnymi, takimi jak: Przychodnia ARCANUS, Przychodnia Lekarska Multi-Medic, Specjalistyczne Centrum Medyczne Pro Femina, Zespół Przychodni Lekarza Rodzinnego DIAGTER. Niedaleko można znaleźć również klika aptek m.in. Apteka Przyjazna, Apteka Bliska, Apteka Dom Leków, Apteka Osiedlowa.

Edukacja
Właściciele domów w Gruszczynie mają do dyspozycji wiele pobliskich placówek edukacyjnych, wśród których można wymienić: Przedszkole nr 5 Zielona Półnutka, Przedszkole nr 2 Miś Uszatek, Przedszkole nr 1, Szkołę Podstawową nr 4 im. Jana Brzechwy, Szkołę Podstawową nr 1 im. S. Staszica, Szkołę Podstawową nr 2 im. Królowej Jadwigi, I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Staniewskiego.

Sport i rekreacja
Miłośników aktywnego wypoczynku ucieszy bliskość Puszczy Zielonki oraz Jeziora Swarzędzkiego, gdzie można miło spędzić czas z rodziną czy znajomymi. Nieopodal znajduje się także Wodny Raj, Orlico Sport, Skatepark oraz kilka boisk sportowych.

Kultura i rozrywka
Nowe osiedle przy ulicy Karmelowej zlokalizowane jest nieopodal kilku ośrodków kulturalno-rozrywkowych. W okolicy osiedla można odwiedzić m.in. Gminne Centrum Kultury i Promocji, Stadion Miejski Unii Swarzędz oraz Ośrodek Kultury w Swarzędzu.

Szczegóły inwestycji Osiedle Karmelowe - inwestycja wyprzedana


Typ transakcjisprzedaż
DeweloperTASPOL DEVELOPMENT
Osiedle Karmelowe - inwestycja wyprzedana
Województwowielkopolskie
Miasto/PowiatGruszczyn

PowierzchniaBrak informacji
Liczba pokoiBrak informacji

Technologia i standard wykończenia


Rodzaj zabudowy

bliźniak

Otoczenie

park, teren rekreacyjny, komunikacja miejska, szkoła, sklep spożywczy

Parking

garaż w budynku, miejsce postojowe przy budynku

Typ nieruchomości

Domy

Dystans od centrum miasta

nie dotyczy

Liczba planowanych budynków

4


Lokalizacja inwestycji

Przydatne informacjeOsiedle Karmelowe - inwestycja wyprzedana


Informacje, które moga Cię zainteresować

Inne inwestycje dewelopera TASPOL DEVELOPMENT