Autor: Dopoznania.pl
16 czerwca, 2020Newsy

Agrobex buduje i wspiera

Osiedle Silesia to nowa inwestycje dewelopera Agrobex, realizowana na terenie Zielonej Góry. W I etapie oddanych zostanie 59 mieszkań. Projekt obejmuje również windy, komórki lokatorskie, rowerownie i plac zabaw. Deweloper zapowiada, że pojawią się także działania z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu dla lokalnej społeczności.

W ramach inwestycji zlokalizowanej przy ulicy Osiedle Śląskie w Zielonej Górze, oddane zostaną dwa budynki wielorodzinne. Wśród 117 mieszkań znajdą się lokale w układach 2- i 3-pokojowych. Powierzchnie oferowanych „M” mieszczą się w przedziale od 43 do 59 m2. Mieszkania parterowe zyskają ogródki oraz rolety zewnętrzne, a te na wyższych kondygnacjach balkony.

Aktualnie trwa budowa I etapu, czyli budynku z 59 mieszkaniami. - Osiedle Silesia to kolejna nasza inwestycja na terenie Zielonej Góry. Warto zaznaczyć, że na dachu będziemy montować panele fotowoltaiczne, które mogą zaspokoić zapotrzebowanie na prąd, na przykład w klatkach schodowych czy przy oświetleniu terenów zielonych wspólnoty - mówi Krzysztof Kruszona, Prezes Zarządu firmy Agrobex.

Poza panelami fotowoltaicznymi będą także inne udogodnienia, wśród których wymienić można: komórki lokatorskie, windy, wózkarnię, rowerownię oraz naziemny parking. Z kolei najmłodszych mieszkańców z pewnością zainteresuje plac zabaw.

Ceny nowych mieszkań na Osiedlu Silesia w Zielonej Górze rozpoczynają się od 4900 zł brutto za m2. Zgodnie z planem realizacja pierwszego budynku nastąpi pod koniec II kwartału 2021 roku.

Mówiąc o zaletach inwestycji dewelopera Agrobex, nie można zapomnieć o atrakcyjnej lokalizacji. W najbliższej okolicy znaleźć można niezbędne na co dzień punkty, takie jak: sklepy, usługi, placówki edukacyjne, przychodnie czy kluby fitness. Na uwagę zasługuje również sprawna komunikacja z centrum oraz obwodnicą miasta.

Wraz z projektem Osiedla Silesia Agrobex rozpoczął również działania, z których jest znany od wielu lat, czyli aktywności prospołecznej. Deweloper systematycznie angażuje się w projekty niemające charakteru biznesowego, ale wynikające z zasad CSR, czyli Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Pierwszym z nich było włączenie się w organizację wydarzenia „Ultramaraton Nowe Granice”. W przygotowaniu są kolejne działania. - Nasza firma jest znana ze wsparcia, jakiego udziela sportowcom. Stąd decyzja, by włączyć się w organizację wydarzenia „Ultramaraton Nowe Granice” była zupełnie naturalna, ponieważ uzupełnia nasze działania CSR i promowanie sportu, jakie podejmujemy w Poznaniu oraz regionie. Ponadto chcemy nawiązać relację z lokalną społecznością, gdyż jako deweloper realizujący projekt Osiedle Silesia z Zieloną Górą wiążemy się na dłużej. Poza tym tak właśnie postrzegamy obecność dewelopera w danej lokalizacji i taka idea wpisuje się w DNA naszej firmy. - zaznacza Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży spółki Agrobex.