Autor: Dopoznania.pl
27 stycznia, 2021Newsy

Agrobex stawia na panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne to rozwiązanie, które zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Wśród nich znalazł się deweloper Agrobex. Z korzyści energii słonecznej korzystać mogą mieszkańcy inwestycji Wilczak 20 i Nowe Żegrze. Inwestor zapowiada kolejne projekty, gdzie rozwiązania proekologiczne będą odgrywć ważną rolę.

Trendy związane z dbaniem o środowisko obecne są na różnych płaszczyznach naszego życia. Dbamy nie tylko o to co jemy czy jak często zamieniamy samochód na rower. Coraz częściej zwracamy uwagę na to jak mieszkamy. Kojarzone głównie z domami jednorodzinnymi, panele fotowoltaiczne znajdują zastosowanie także w budynkach wielorodzinnych. Udowadnia to Agrobex, który jako pierwszy deweloper w Poznaniu zrealizował projekt wspierany energetycznie przez fotowoltaikę. Na dachach budynków, wchodzących w skład osiedla Nowe Żegrze, zamontowano 274 panele fotowoltaiczne (166 paneli PV monokrystalicznych 300W oraz 108 paneli Ecolik 3P M320). - Wprowadzając na rynek ten projekt, czyli już w 2017 roku, zdecydowaliśmy się na instalowanie paneli fotowoltaicznych. Teraz, kiedy już inwestycja została zrealizowana, lokatorzy chwalą sobie takie rozwiązanie, które zaspokaja zapotrzebowanie na prąd, na przykład w hali garażowej, klatkach schodowych czy przy oświetleniu terenów zielonych – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Agrobex.

Z kolei pod koniec minionego roku deweloper zakończył realizacje osiedla Wilczak 20. Powstało 6 budynków wielorodzinnych z 545 lokalami łącznie. - To dla nas bardzo ważny projekt. Poza komfortem i bezpieczeństwem zapewniliśmy mieszkańcom również nowoczesne, w tym proekologiczne rozwiązania. Zamontowaliśmy panele fotowoltaiczne, a także zaaranżowaliśmy przestrzeń pełną zieleni, które tworzą wyjątkowy klimat na terenie osiedla - dodaje Lucyna Jarczyńska.

Deweloper zapowiada wykorzystanie energii słonecznej również w kolejnych projektach. Z zalet takiego rozwiązania skorzystają przyszli mieszkańcy realizowanego w powiecie poznańskim osiedla Kleszczewo Park oraz Osiedla Silesia, które powstaje na terenie Zielonej Góry. - W kontekście Kleszczewo Park nasz dział techniczny jest na etapie wyboru takiego produktu, takiego rozwiązania, aby efektywność i korzyści płynące z fotowoltaiki były jak największe. Natomiast w przypadku projektu w Zielonej Górze zamontujemy 126 modułów. Nie ukrywam, że ta technologia będzie wykorzystywana przy większości naszych planowanych projektach mieszkaniowych - podsumowuje Paweł Michalski, Dyrektor Działu Realizacji Inwestycji.

Branża deweloperska jest świadoma konieczności rozwiązań proekologicznych. Zrozumiała, że należy dbać o środowisko bardziej niż do tej pory. Z ramienia Polskiego Związku Firm Deweloperskich powstał specjalny Ekoprzewodnik czyli lista gotowych rozwiązań na osiedlach deweloperów, ale także lekcja i kopalnia wiedzy dla każdego z nas. Spółka Agrobex jest z pewnością prekursorem takich działań, a pozostali uczestnicy rynku powinni brać z niej przykład. Oczekuje tego nasza planeta, oczekują tego klienci.