Autor: Dopoznania.pl
28 sierpnia, 2020Zakup inwestycyjny

Apartamenty wakacyjne tuż przy plaży

W zacisznej części Darłowa powstaje nowa, nadmorska inwestycja dewelopera Proxin Investment. Oferowane w ramach projektu Nautic Park, apartamenty polecić należy zarówno osobom, poszukującym swojego miejsca nad Bałtykiem, jak i prywatnym inwestorom, którym zależy na dobrej lokacie zgromadzonego kapitału.

W ramach inwestycji przy ulicy Słowiańskiej 21 w Darłowie oddanych zostanie 68 komfortowych apartamentów – z ogródkami, tarasami lun balkonami. Do sprzedaży trafiły lokale mieszczące się w przedziale od 41 do 98 m2. Pomimo, że projekt zostanie oddany w IV kwartale 2021 roku, już blisko 50% apartamentów znalazło swoich właścicieli. Na popularność propozycji dewelopera Proxin Investment wpływa między innymi atrakcyjna lokalizacja. Budynek powstaje pomiędzy sosnowymi zagajnikami, w sąsiedztwie piaszczystej plaży z bezpośrednim widokiem na Bałtyk. – To niezwykle atrakcyjna lokalizacja. Morze znajduje się na wyciągnięcie ręki. Będzie ono widoczne z balkonów i tarasów – podkreśla Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment.

Nadmorskie inwestycje przyciągają dwie grupy nabywców. Z jednej strony mieszkania nabywane są wyłącznie do prywatnego użytku, z drugiej stanowią dobrą lokatę kapitału i gwarancję wysokiego, stałego zysku. – Apartamenty wakacyjne każdego roku zyskują coraz większe grono zainteresowanych. Popularne inwestowanie w tzw. second home stanowi doskonałe zaspokojenie potrzeb wypoczynkowych nabywców, jak i praktycznych, a więc zyskanie dodatkowego źródła dochodu, przychodu pasywnego – podkreśla Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment.

Inwestowanie w apartamenty wakacyjne to idealne rozwiązanie w dzisiejszych niepewnych czas. Stanowią one lokatę, której rentowność, w przypadku Nautic Park, wyniesie od 5% do kilkudziesięciu procent w skali roku, a tego nie są w stanie zapewnić lokaty bankowe. Średni zysk z każdego roku to blisko 74 tys. zł. Odliczając kwotę pełnej obsługi operatora (inwestycja bezobsługowa po stronie klienta) w wysokości 25%, zarobek może osiągnąć poziom ponad 50 tys. zł.