Autor: Dopoznania.pl
25 maja, 2021Ważne i na temat

Aranżujemy ogród - jakie meble wybrać?

Czasem bywa miejscem spotkań, innym razem przestrzenią do zabaw, jeszcze innym - polem relaksu. Ogród, o którym mowa bywa wielofunkcyjny, dlatego jego aranżacja nie powinna być przypadkiem. Oprócz zachwycających kwiatów, równo przystrzyżonej trawy, smacznych warzyw i słodkich  owoców powinny się w znaleźć także odpowiednie meble. Zobacz, które i dlaczego dobrze jest mieć w swoim ogrodzie.

 

Meble idealne do ogrodu

W ogrodach wiele się dzieje - sadzimy w nich kwiaty, tworzymy miejsca do rodzinnego biesiadowania, czasem realizujemy strefy wypoczynkowe. W projekcie ogrodu oprócz roślin nie może więc zabraknąć odpowiednich mebli, które sprawią, że chętnie opuścimy mury budynku na rzecz świeżego powietrza. Podstawą jest stół, który powinien zostać dopasowany rozmiarem do szacowanej ilości domowników i ich gości. Będzie on jednak bezużyteczny, jeśli nie będziemy pamiętać o otoczeniu go siedziskami. Możemy wybierać wśród krzeseł, ławek, ale także leżaków, choć to nie wszystko! Doskonałym pomysłem są bowiem hamaki i rozmaite bujaki ogrodowe, które nie dość, że dodają przestrzeni przytulności, to przede wszystkim są gwarancją miło spędzonego czasu. Bujaki ogrodowe w typie huśtawek zapewnią radość nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Te o ażurowej formie mocowanej do wysięgnika sprawiają, że poranna kawa będzie zdecydowanie lepiej smakować, a kolejne kartki książki będą znikać w ekspresowym tempie.

Czym się kierować przy wyborze mebli ogrodowych?

Meble ogrodowe nie mają łatwo. Latem są narażone na silne promienie słońca, jesienią smagane wiatrem, wiosną bywają moczone przez deszcze. Ogromne znaczenie ma więc wykorzystany do ich produkcji materiał, który musi charakteryzować się naprawdę sporą wytrzymałością. Jeśli zależy nam na meblach, które pozostaną z nami długie lata, znaczenie ma ich jakość. Bez względu na to, czy szukamy stabilnych krzeseł, długiej ławy, czy raczej interesują nas wygodne bujaki ogrodowe, niezbędne jest wybranie tych, które wykonano z solidnych materiałów. Solidnych to znaczy radzących sobie z deszczem, niepękających przy byle okazji, czy nietracących swoich kolorów, nawet gdy postawimy je w nasłonecznionym miejscu. Wśród spełniających niniejsze standardy materiałów, wyróżnić można takie tworzywa jak plastik, drewno, czy tzw. rattan. Pierwsze wyjście jest najbardziej uniwersalne - sprawdzi się zarówno przy kawowym stoliku, jak i też przy basenie, gdyż meble te są odporne na działanie wody. 

Jeśli zależy nam na pasującym do otoczenia rozwiązaniu, lepiej wybrać coś wykonanego z drewna. To ponadczasowy surowiec, który idealnie dopełni okazałą altanę lub wprowadzi klimat na przydomowy taras. Drewniane ławy są praktyczne szczególnie przy większej ilości gości, a przy okazji świetnie wyglądają przy porośniętych kwiatami pergolach. Nie mniej atrakcyjne są kolekcje rattanowe, które przypominają plecionki, dzięki czemu choć stabilne, prezentują się lekko i stylowo. Te utrzymane w beżowej kolorystyce genialnie pasują do zielonych traw i rabat z kwiatami, z kolei ciemnoszare jak nic innego będą świetnie współgrać z bryłą nowoczesnego budynku. A Ty, które meble ogrodowe wybierasz?