Autor: Dopoznania.pl
10 czerwca, 2020Zakup inwestycyjny

Bezpieczna inwestycja w nieruchomości wypoczynkowe

Rynek apartamentów wakacyjnych w Polsce zyskuje na popularności. Zakup nieruchomości nad Bałtykiem zaspokaja zarówno potrzeby urlopowe właściciela, jak i pozwala zarobić na wynajmie krótkoterminowym. Rentowność takiej inwestycji jest wysoka. Uwadze klientów, którzy chcą ulokować kapitał w nieruchomości wypoczynkowej, polecić należy Nautic Park – najnowszą propozycję dewelopera Proxin Investment.

Inwestowanie w nieruchomości to najbezpieczniejsza forma lokowania posiadanych środków. Zakup mieszkania nad morzem to dobry sposób na czerpanie stałych i wysokich zysków z wynajmu. Co istotne, wypada korzystniej niż zamrażanie pieniędzy na lokatach, które cechuje stosunkowo niskie oprocentowanie. Kilkuprocentowy zwrot z inwestycji zachęca do sięgania po nadmorskie oferty deweloperskie.

Nautic Park to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Inwestycja pochwalić się może prestiżową lokalizacją. Proxin Investment zdecydował się na budowę przy ulicy Słowiańskiej 21 w Darłowie, zapewniając przyszłym właścicielom i turystom bezpośredni widok na Bałtyk (dostępny z każdego apartamentu). Ponadto miejscowość posiada starą rybacką dzielnicę, nowoczesną marinę, port i latarnie morską, a do centrum dotrzeć można m.in. tramwajem wodnym. Zainteresowaniem cieszy się również deptak, promenada oraz ścieżki piesze i rowerowe.

Kolejnym kluczowym aspektem jest standard oferowanych mieszkań, a także dodatkowe udogodnienia, dostępne na terenie obiektu – Każde mieszkanie w projekcie Nautic Park będzie wykończone „pod klucz”, w jednej z dwóch opcji: Piasek lub Morze. Całość dopełni strefa relaksu, zewnętrzny basen, wygodne lobby oraz podziemna hala garażowa i boksy rowerowe – mówi Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment.

Kolejnymi czynnikami, decydującymi o tym, że zakup apartamentu w Nautic Park to dobry wybór, są renoma dewelopera oaz wysokie stopy zwrotu. Proxin Investment to warszawski deweloper, który na rynku ma ugruntowaną, pewną i stabilną pozycję. Na swoim koncie ma projekty zlokalizowane w stolicy oraz poza jej granicami, np. sztandarową poznańską inwestycją są Nowe Ogrody. Inwestując w nadmorski projekt dewelopera można więc być spokojnym o jakość i terminowość jego wykonania. Zaletą jest również szacowany zysk. Rentowność zakupu mieszkania w Nautic Park to od 5% do kilkudziesięciu procent w skali roku. Co oznacza, że średnio zysk z każego roku (wliczająć najem w high sezon, mid sezon i low sezon) wyniesie 74 tys. zł. Odliczając kwotę pełnej obsługi operatora (inwestycja bezobsługowa po stronie klienta) w wysokości 25%, zarobek może osiągnąć poziom ponad 50 tys. zł. – Należy też zwrócić uwagę na fakt, iż ceny nadmorskich nieruchomości premium stale rosną. Kupno teraz to dużo większa wartość mieszkania w przyszłości. Taki wzrost wartości w skali 5 lat oszacowaliśmy na poziomie 50% - podkreśla Piotr Łopatka.