Autor: Dopoznania.pl
7 czerwca, 2019Newsy

Budujący wkład w krajobraz miasta – Agrobex świętował 30-lecie działalności

Agrobex – jeden z najdłużej działających deweloperów w Poznaniu – świętował 30-lecie swojej pracy. Podczas odbywającej się w Auli Artis Collegium Da Vinci imprezy jubileuszowej spotkali się pracownicy, partnerzy biznesowi, przyjaciele i sympatycy. 

Podczas 30 lat działalności Agrobex odnotował liczne sukcesy. Duża ilość oddanych inwestycji i rosnące grono zadowolonych klientów to najlepsza gwarancja rzetelności, wiedzy i doświadczenia dewelopera. Ponadto firma ma ogromny wkład w pejzaż miasta Poznania i Wielkopolski. Początkowo prowadzone przez Agrobex prace związane były z wykonywaniem usług budowlanych dla spółdzielni mieszkaniowych. Firma prowadziła również działalność handlową koncentrującą się na materiałach budowlanych, później stworzyła spółkę informatyczną.

Samodzielna działalność deweloperska rozpoczęła się w 1997 roku. - Gdy cofniemy się pamięcią o trzydzieści lat, do listopada 1988 roku, gdy Agrobex rozpoczynał działalność pamiętamy, że choć wtedy jeszcze nic się nie zdarzyło czuło się już w powietrzu nadchodzącą zmianę. Kilka osób postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i tak oto spotykamy się dziś. - mówił w czasie imprezy jubileuszowej Krzysztof Kruszona, prezes Agrobexu.

Uroczystość stała się doskonałą okazją do podsumowań i wspomnień. Gościom zaprezentowano m.in. film, który przedstawiał obiekty zbudowane przez Agrobex. Spółka pochwalić się może 40 zrealizowanymi inwestycjami deweloperskimi i 6000 wybudowanymi mieszkaniami. Projekty Agrobexu zlokalizowane są zarówno w Poznaniu (m.in. Wilczak 20, Nowe Żegrze), jak i poza jego granicami (Swarzędz, Pobiedziska, Zalasewo, Szamotuły). Firma zajmuje się także realizacją obiektów użyteczności publicznej, biurowych, handlowych oraz hotelowych i zabytkowych. To już ponad 100 zrealizowanych inwestycji zleconych. Wśród najbardziej znaczących i prestiżowych znajdują się budowa Bramy Poznania ICHOT, szpitala we Wrześni i Obornikach, Szkoły Podstawowej w Zalasewie czy Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych UE w Poznaniu. - Sukces nie zbudujemy w krótkim okresie czasu. To tak nie działa. Można krótko funkcjonować i się wybić, ale potem pada pytanie co dalej. Jeśli chodzi o nieruchomości, gdzie cykl budowlany trwa kilka lat, na markę, na ten sukces trzeba zaczekać i zapracować - mówi Krzysztof Kruszona, prezes Agrobexu.

Deweloper ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia, wśród których wymienić można: Diamenty Forbesa, Dobre bo Polskie, Gazele Biznesu (dwukrotnie), Najwyższa jakość w budownictwie (2007 i 2010), Perły Polskiej Gospodarki (2009, 2010, 2011), Kryształowy Deweloper, Solidna Firma, Rzetelna Firma, Medal Europejski przyznany przez Business Centre Club przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Złote Ville (2014, 2016 i 2017), Deweloper Roku (2017) czy w końcu Firma Roku w kategorii usług budowlanych w Plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości.

Agrobex doskonale wie, że warto budować nie tylko osiedla, ale także dobre relacje. Firma od wielu lat bierze udział w projektach wynikających z CSR, czyli Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Ponadto jest pomysłodawcą wydarzeń sportowych i kulturalnych na rzecz społeczności lokalnych. Wśród takich działań warto wymienić wsparcie dla Misterium Męki Pańskiej, Nocy Muzeów, przedstawienia dla chorych dzieci z poznańskich szpitali pod nazwą Teatr za Jeden Uśmiech, rokroczny udział w akcji "Deweloperzy Dzieciom". Z kolei z myślą o miłośnikach aktywności fizycznej, deweloper angażuje się w organizację imprez siatkarskich – Amica Cup Szamotuły i Agrobex Memorial Arkadiusza Gołasia. Popularnością cieszy się również cykl biegów 5x5. W ostatnim czasie firma „wzięła” pod opieką Diunę - nosorożca z poznańskiego zoo… a to tylko z działań podejmowanych przed dewelopera.

Jubileuszową imprezę uświetnił spektakl z udziałem Renaty Dancewicz, Marii Seweryn, Pauliny Holtz, Szymona Bobrowskiego, Rafała Królikowskiego i Bartłomieja Topy.