Autor: Dopoznania.pl
1 lipca, 2020Porady

Ceny okien balkonowych

Większość producentów stolarki okiennej proponuje przygotowanie indywidualnej wyceny, która obejmuje atrakcyjne rabaty na drzwi balkonowe. Cena takich produktów zależy przede wszystkim od rodzaju profili okiennych, to znaczy materiału, koloru oraz wymiarów. Ile kosztują okna i drzwi balkonowe? Ceny rozpoczynają się już od kwoty 2000 zł. Na całkowity koszt składa się również sposób otwierania, dopłata do szprosów oraz montaż ramy okiennej. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty!

Popularni producenci okien balkonowych

Firmy działające w sektorze stolarki okiennej oferują szeroki wybór okien i drzwi tarasowych, które różnią się między sobą ceną oraz parametrami technicznymi. Większość modeli jest wykonana z  trwałego materiału PVC, metalu czy drewna. Spośród renomowanych producentów warto wymienić markę Domel, Drutex czy Oknoplast. Przykładowa cena okna balkonowego z drzwiami o standardowych wymiarach, które zostało wyprodukowane z aluminium lub PCV wynosi 1800-2500 zł. Wszystko zależy od wielkości zamówienia, wybranej opcji transportu czy montażu. Warto skontaktować się z bezpośrednio z producentem, by dopytać o szczegółowe informacje.  Wiele firm posiada na swoich stronach internetowej konfiguratory, które umożliwiają porównanie ceny okien balkonowych.

 Średnie ceny okien tarasowych

Ile kosztuje okno balkonowe? Najdroższe są zazwyczaj drewniane drzwi balkonowe. Ceny  są uzależnione nie tylko od materiału czy rozmiaru, ale też sposobu otwierania profili okiennych. Wśród najpopularniejszych propozycji znajdują się modele rozwieralno-uchylne oraz podnoszono-przesuwne. Średnia cena okna balkonowego z aluminium lub PVC oscyluje w granicach 4500 -10000 zł. W takim przypadku duże znaczenie ma również kolor ramy i klamki czy typu pakietu szybowego. Dodatkowy koszt generuje dopłata do szprosów w modelu typu okno balkonowe. Cena waha się od 100 do 300 zł. W większości przypadków producenci stolarki okiennej oferują rabaty i promocje ograniczone czasowo.

 Od czego zależą ceny okien balkonowych?

Cena okien balkonowych zależy od wielu czynników, takich jak: materiał, wielkość przeszklenia, rodzaju szyby oraz okuć. Na koszt drewnianych drzwi tarasowych wpływa typ drewna, z którego zostały wykonane, natomiast w przypadku plastikowych modeli znaczenie ma kolor wykończenia profili. Ile kosztują aluminiowe okna balkonowe? Ceny mogą się znacząco różnić pomiędzy czołowymi producentami stolarki. Na przykład znana firma Domel przygotowuje indywidualne wyceny dla klienta, który może liczyć na liczne rabaty. Orientacyjne ceny można też znaleźć na niezależnych portalach internetowych. Pakiety szybowe o współczynniku nie wyższym niż 0,8 W/ (m2K) będą z pewnością droższe od tych standardowych.

 Nasz wybór i polecane produkty

W ofercie firmy Domel znajdują się plastikowe i aluminiowe okna balkonowe. Cennik wcale nie powoduje u klientów zawrotu głowy. Większość propozycji jest dostępna na stronie internetowej https://domel.pl/drzwi-tarasowe/ Producent oferuje preferencyjne ceny okien i drzwi tarasowych oraz dobrą jakość produktów. Nowoczesne profile okienne są energooszczędne, a także spełniają wymogi budownictwa pasywnego. Spośród wszystkich propozycji warto wymienić okna balkonowe Perpective oraz drzwi tarasowe Verano, które zacierają granicę pomiędzy przestrzenią zewnętrzną a wewnętrzną. Poza tym są bardzo wygodne w użytkowaniu, ponieważ zostały wyposażone w innowacyjne elementy przesuwne.

 Podsumowanie

Jak wybrać najlepsze okna balkonowe? Cena nie zawsze musi być słusznym doradcą. Warto zatem zwrócić szczególną uwagę na parametry techniczne, takie jak: współczynnik przenikania ciepła, izolacyjność akustyczna, ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, wodoszczelność. Wybierając okna i drzwi tarasowe, większość użytkowników stawia na materiał, z którego zostały wykonane. Mniejsze znaczenie ma kolor pasujący do elewacji budynku czy sposób otwierania. Polecamy zakup modeli wyposażonych w trzyszybowy pakiet szklenia, inteligentnego systemu okuć i uszczelek zabezpieczających przed negatywnym wpływem deszczu czy wiatru.