2 marca, 2018Strona główna

Co nas czeka w 2018r.?

Rezultaty osiągnięte w 2017r. związane z rynkiem nieruchomości cieszą przede wszystkim deweloperów. Rok ten upłynął pod znakiem dynamicznego rozwoju oraz wzrostu wyników w porównaniu do poprzedniego okresu. W miesiącach styczeń-grudzień oddano do użytkowania więcej mieszkań niż w 2016r., a inwestorzy po raz pierwszy przekroczyli próg 100 000 mieszkań, których budowę rozpoczęto.

Rezultaty osiągnięte w 2017r. związane z rynkiem nieruchomości cieszą przede wszystkim deweloperów. Rok ten upłynął pod znakiem dynamicznego rozwoju oraz wzrostu wyników w porównaniu do poprzedniego okresu. W miesiącach styczeń-grudzień oddano do użytkowania więcej mieszkań niż w 2016r., a inwestorzy po raz pierwszy przekroczyli próg 100 000 mieszkań, których budowę rozpoczęto. Jak tłumaczy Ekonbud-Fadom jest to efekt zgłaszanego zapotrzebowania. W br. czeka nas kilka ważnych zmian dotyczących branży nieruchomości jak m.in. wygaszenie programu Mieszkanie dla Młodych.

Zdaniem Agrobexu coraz więcej oferowanych mieszkań będzie można nabyć w opcji "pod klucz". Wszystko za sprawą dużego zainteresowania ze strony nabywców gotowym "M". Takie rozwiązanie to nie tylko duża oszczędność środków finansowych, ale także czasu. Spółka umożliwia aranżację mieszkania w 3 wariantach: Dynamicznym, Klasycznym oraz Natura. Na różne pakiety wykończenia mogą także liczyć klienci Linea dla których przygotowano wersję Basic i Komfort.

Jak twierdzi przedstawiciel Grupy Partner będzie to także rok, w którym klienci częściej decydować się będą na zakup mieszkania w celach inwestycyjnych. Doskonale do tego nadają się tzw. smart apartamenty o powierzchni nie większej niż 50 m2. W myśl tej idei w Poznaniu powstaje największy kompleks w Polsce – Nadolnik Compact Apartments, w skład którego wejdzie 1000 "M" typu smart. Jeśli zaś nadwyżkę kapitału chcielibyśmy zainwestować w nieco większy lokal warto rozważyć projekt na Jeżycach – Nowe Ogrody.

Niezmiennie także zauważalny będzie także trend suburbanizacji - migracji mieszkańców Poznania do podmiejskich lokalizacji takich jak gmina Swarzędz, czy Dopiewo. Szukając swoich "czterech kątów" z dala od miejskiego zgiełku, a w pobliżu natury warto przyjrzeć się bliżej projektom Greenbud Development oraz Linea.