Autor: Dopoznania.pl
3 grudnia, 2020Porady

Czy warto kupić Google Chromecast?

Cieszący się na całym świecie dużą popularnością odtwarzacz Google Chromecast można obecnie kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Chociaż jest to jeden z najlepszych sprzętów w swojej kategorii, to wiele osób wciąż nie wie, do czego tak naprawdę mógłby im się przydać.

  1. Co to jest Google Chromecast?
  2. Do czego służy Chromecast?
  3. Chromecast od Google na prezent dla rodziny
  4. Gdzie zamówić nowy model Google Chromecast?

Zanim więc zdecydujesz się na zakup Chromecasta, sprawdź, jakie są jego możliwości oraz co wyróżnia sprzęt firmy Google na tle konkurencyjnych rozwiązań.

Co to jest Google Chromecast?

Na początek warto zacząć od tego, czym tak naprawdę jest odtwarzacz Chromecast. Już samo przypisanie tego urządzenia do kategorii odtwarzaczy może być dla wielu osób zaskoczeniem, szczególnie jeżeli przyzwyczajone są do standardowych odtwarzaczy VHS, DVD lub nawet nowszych odczytujących format Blu-Ray. W porównaniu ze wspomnianymi odtwarzaczami Chromecast od Google ma dużo większe możliwości, a jednocześnie nieporównywalnie mniejsze wymiary. Dodatkowo urządzenie jest bardzo proste w podłączeniu i obsłudze, więc docenią je również te osoby, które na co dzień unikają nowinek technologicznych.

Do czego służy Chromecast?

Skoro wiadomo, że Google Chromecast to niewielki odtwarzacz multimedialny to czy warto go kupować w czasach, gdy w wielu domach znajdują się odtwarzacze filmów na fizycznych nośnikach? Oczywiście, że tak. Przede wszystkim Chromecast nie służy odtwarzaniu płyt (urządzenie jest zresztą mniejsze niż jedna płyta), a przesyłaniu multimediów prosto z telefonu. Odtwarzacz (nazywany również przystawką) należy podłączyć do gniazda HDMI w telewizorze i podpiąć do domowej sieci Wi-Fi. Dzięki temu będzie można łatwo przesyłać obrazy, filmy, a nawet cały ekran telefonów, tabletów i komputerów bezpośrednio na ekran telewizora. Pozwala to wyeliminować konieczność zgrywania multimediów z pamięci urządzeń, aby na przykład pokazać bliskim zdjęcia z wakacji lub podzielić się znalezionym w sieci filmem.

Urządzenia z rodziny Chromecast są co jakiś czas ulepszane, co przekłada się na wyższą rozdzielczość i płynniejsze działanie. Tym samym, jeżeli chcesz kupić urządzenie, które posłuży ci przez długi czas, warto pamiętać o sprawdzeniu wersji sprzętu. Najnowszy Chromecast, jaki można obecnie znaleźć w sklepach, oznaczony jest wersją 3.0, ale już niedługo do sprzedaży trafi Chromecast 4.0. Nowsza wersja oferowana będzie z długo wyczekiwanym pilotem. Ciekawie zapowiada się również platforma Google TV, z którą sprzęt będzie zintegrowany. Nie musisz jednak czekać do premiery nowego modelu, aby zapewnić sobie i swoim bliskim świetną rozrywkę. Aktualnie dostępny Chromecast z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki niemu będziesz mógł między innymi:

  • cieszyć się dużym obrazem (wyświetlanym na ekranie telewizora) podczas grania w gry mobilne,
  • łatwiej przesyłać muzykę (Spotify) lub filmy (YouTube, Netflix),
  • używać aplikacji Google Home na starszych telewizorach (wystarczy, że będą miały wolne gniazdo HDMI), co wyeliminuje konieczność zakupu nowego telewizora,
  • używać smartfona jako pilota podczas korzystania z multimediów,
  • wyświetlać strony internetowe z przeglądarki Google Chrome na telewizorze.

Jak widać, możliwości tego niewielkiego odtwarzacza są ogromne, co porównaniu z przystępną ceną sprawia, że trudno znaleźć dla niego lepszą alternatywę. W przeciwieństwie do podobnych urządzeń konkurencyjnych firm, Google Chromecast nie zawiesza się i nie przycina podczas oglądania filmów. Tego typu zakup nie ma jedynie sensu w przypadku osób, które mają nowoczesne telewizory z wbudowanym systemem Google Cast. W pozostałych przypadkach warto rozważyć zakup Chromecast, bo na pewno będzie się z niego korzystać.

Chromecast od Google na prezent dla rodziny

Google Chromecast świetnie sprawdzi się jako prezent dla bliskich, na przykład dla rodziców lub dziadków. Takie osoby często nawet nie zdają sobie sprawy z tego, ile tytułów można znaleźć w serwisach streamingowych (czego najlepszym przykładem jest Netflix). Wystarczy, że sprezentujesz im przystawkę firmy Google, a zyskają dostęp do wielu nowych funkcji. W dodatku koszt takiego prezentu będzie nieporównywalnie niższy niż zakupu nowoczesnego telewizora. Skoro już wiesz, do czego służy Chromecast i jakie są jego zalety, sprawdź również, gdzie najlepiej zamówić ten sprzęt, aby nie przepłacić.

Gdzie zamówić nowy model Google Chromecast?

Niezależnie od tego, czy chcesz przeczytać więcej informacji na temat Google Chromecast, czy od razu złożyć zamówienie, koniecznie zajrzyj na stronę https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-chromecast-czym-jest-i-jak-dziala.bhtml. Wspomniany sklep oferuje nowy model Chromecasta w bardzo przystępnej cenie, a dodatkowo znajdziesz tu przydatne wskazówki związane z jego użytkowaniem. Na stronach produktów dostępne są szczegółowe specyfikacje wszystkich przystawek, co ułatwi ci wybór modelu najlepiej odpowiadającego twoim potrzebom.