Autor: Dopoznania.pl
24 kwietnia, 2020Newsy

Deweloperzy budują według harmonogramów

Nowa rzeczywistość, związana z trwającą pandemią koronawirusa, wpływa nie tylko na naszą codzienność, ale także na wiele branż, w tym rynek nieruchomości. Poznańscy deweloperzy dokładają wszelkich starań, aby zaplanowane projekty prowadzone były zgodnie z harmonogramem. Poza kontynuacjami znanych osiedli pojawiają się także propozycje nowych inwestycji – klienci mają w czym wybierać.

Ostatnie tygodnie skłoniły deweloperów do szukania nowych rozwiązań. Firmy nadal pracują najefektywniej jak to możliwe, a klienci wciąż wyrażają zainteresowanie nowymi mieszkaniami w Poznaniu i okolicyWydarzenia na świecie zmusiły wiele branż, także deweloperską, do zmian. Agrobex posiada długofalowe plany i regularnie rozwija inwestycje. To nie pierwszy raz kiedy dostosowaliśmy się do nowych warunków, zatem terminy realizacji są niezagrożone - mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Na Winogradach trwa rozbudowa osiedla Wilczak 20 – aktualnie trwają prace związane z elewacją V etapu. Rozrasta się także inwestycja Nowe Żegrze. W ramach osiedla na poznańskich Ratajach powstaje teraz czwarty budynek wielorodzinny – wykonano już elewacje, a także wykończono części wspólne na zewnątrz. Praca wre również poza granicami Poznania. W Zalasewie postępują prace na placu budowy Radosnej III, ponadto do sprzedaży trafiła Radosna IV. Dzieje się też w Pobiedziskach, gdzie trwa realizacja etapów B3 i B4 Zielonych Pobiedzisk. Najnowszą inwestycją Agrobex-u w okolicy Poznania jest Kleszczewo Park – budowa już wystartowała, a klienci wybierać mogą z szerokiej oferty mieszkań 1-, 2- i 3-pokojowych.

Swoje projekty rozwija Grupa Partner, również przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, związanych z nowymi warunkami. - Na inwestycji Śródka OdNowa 2 została zakończona płyta fundamentowa, a w hali garażowej gotowe są ściany, słupy i strop. Budowlańcy stawiają ściany parteru budynku mieszkalnego. W Nadolnik Compact Apartments powstaje podziemna hala garażowa – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner.

Klienci firm deweloperskich, którzy wybrali mieszkanie wcześniej, a w najbliższych tygodniach lub miesiącach planują odbiór i urządzenie się, są spokojni. – O wszystkich terminach informujemy mailowo oraz w rozmowach telefonicznych z zainteresowanymi. Aktualnie budowlańcy zakończyli elewacje w Przystani Warta, kameralnym budynku blisko rzeki Warta. Zamontowano okna, pokrycie dachowe i zbliżamy się do odbiorów. W Leonarda 8 gotowy jest dach, wraz z oknami na poddaszu, a wkrótce przejdziemy do montażu okien i przygotowania tynków zewnętrznych – informuje Paweł Andrzejewski z marki DRN Concept Deweloper.

Prace zmierzają ku końcowi także w zachodniej części Poznania. Na finiszu znajduje się budowa 8 budynku na osiedlu Reduta Nowe Podolany. Inwestycja EBF Development została już ocieplona, ponadto wykonano elewację i kończą się działania związane z montażem balustrad balkonowych. Wewnątrz zainstalowano windy, trwają ostatnie prace tynkarskie. – Zachowując wszelkie środki ostrożności, dbamy, by prace przebiegały zgodnie z harmonogramem. Właśnie dlatego jesteśmy w stanie zapewnić, że pierwsze odbiory odbędą się już w sierpniu – zaznacza Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development. Deweloper jednocześnie prowadzi prace nad najnowszym, 9 budynkiem, który osiągnął poziom trzeciego piętra.

Postępy zauważyć można także na ulicy Meissnera, gdzie powstaje V etap Nowych Ogrodów. Zakończono już murowanie ścian działowych, a także rozpoczęto elewację. W kolejnych klatkach, oznaczonych literami E-I trwają prace tynkarskie. Klienci odbiorą klucze w I kwartale 2021.

Jesienią gotowe będzie osiedle Enklawa Winogrady. Deweloper wyprzedza harmonogram.

Zastosowaliśmy pracę zmianową i zorganizowaliśmy mniejsze grupy pracowników. Budynek A osiedla jest na finiszu, a dwa pozostałe też są mocno zaawansowane. Posiadamy pełne zabezpieczenie finansowe na zrealizowanie inwestycji – mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady. – Ponadto pracujemy nad kolejnym projektem – dodaje.

Jakie perspektywy rysują się przed branżą? Specjaliści argumentują, że aktualna sytuacja może mieć wpływ na gospodarkę, miejsca pracy i zdolność kredytową Polaków w okresie dwóch-trzech kwartałów, ale nie dłużej. 23 kwietnia GUS udostępnił raport „Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń-marzec 2020 roku”. Czytamy, że „W pierwszych trzech miesiącach 2020 r. wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia budowy 59,1 tys. mieszkań, tj. o 3,3% więcej niż w analogicznym okresie roku 2019”.

Deweloperzy budują, planują premiery nowych inwestycji, a rynek będzie zmierzać ku stopniowej stabilizacji, bo potrzeby mieszkaniowe klientów znacząco się nie zmieniły. - W marcu wprowadziliśmy do sprzedaży V etap Zielonych Rabowic II, natomiast pod koniec kwietnia zaprezentujemy nową inwestycję. Trwa budowa IV etapu osiedla Zielone Rabowice II oraz osiedla Nowy Jasin – podkreśla Hanna Brygier, specjalista ds. marketingu w firmie Greenbud Development.