Autor: Dopoznania.pl
25 sierpnia, 2021Porady

Dlaczego zakup filtra to dobre rozwiązanie?

Czysta woda w domu czy mieszkaniu to kluczowa kwestia z perspektywy naszego zdrowia. Warto zatem rozważyć kupno filtrów do wody. Jednak przed dokonaniem zakupu zachęcamy do poznania możliwych rozwiązań. Jakie filtry mamy do wyboru? Czym są filtry na cały dom, a czym filtry zadaniowe? Poniżej wyjaśniamy te zagadnienia.

Dlaczego zakup filtra to dobre rozwiązanie?

Filtry w domu są niezbędne, jeśli woda wydziela dziwny zapach i smakuje w specyficzny sposób. Kupnem filtra warto zainteresować się również wtedy, kiedy woda zostawia zacieki czy to na armaturze czy na sprzętach sanitarnych. Problemy te mogą dotyczyć wody zarówno z sieci wodociągowej, jak i z własnej studni. W przypadku wody studziennej można zlecić badanie składu wody na koszt własny, by móc określić, jakie konkretne rozwiązania są potrzebne, by poprawić jej jakość. Odpowiednio dobrane filtry pomogą w oczyszczeniu wody z kamienia oraz zmniejszeniu poziomu jej twardości. Niemniej należy pamiętać, że nawet pozornie czysta woda, która nie wydziela dziwnych zapachów, a także wygląda i smakuje normalnie, może być zanieczyszczona.

Jakie filtry do wody na cały dom wybrać?

Na rynku istnieje wiele filtrów i urządzeń, które skutecznie radzą sobie ze zmiękczaniem i uzdatnianiem wody bez konieczności ingerowania w układ wodociągowy. W ofercie sklepu FiltryBB znajdują się filtry przeznaczone do konkretnych zadań:

  • filtry zmiękczające wodę – pozwalają zadbać o sprzęty domowe (pralki, zmywarki itd.) dzięki usuwaniu z wody metali i kamienia;
  • filtry redukujące poziom żelaza w wodzie, tzw. odżelaziacze – usuwają nadmiar żelaza znajdującego się w wodzie pitnej. Likwidują związany z obecnością żelaza metaliczny posmak i mętny kolor wody;
  • filtry regulujące zawartość manganu w wodzie, tzw. odmanganiacze – pomagają zmniejszyć stężenie manganu w wodzie;
  • zestawy filtracyjne dla wymagających – gotowe zestawy filtrów do wody, które można zamontować pod zlewozmywakiem.

Można więc zauważyć, że nowoczesne rozwiązania wspomagające filtrowanie wody są łatwo dostępne i można je dopasować do różnych potrzeb i wymagań. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego filtra warto zastanowić się, jaki problem chcemy dzięki niemu rozwiązać.

Uzdatnianie wody w domu – zmiękczanie

Korzystanie ze zmiękczaczy wody pomoże utrzymać sprzęty AGD w dobrym stanie i przedłuży ich żywotność. Co więcej, twarda woda powoduje, że pranie tkanin staje się nieskuteczne. Warto zatem zaopatrzyć się np. w zmiękczacz do wody użytkowej i pitnej marki Primo, który można kupić w naszym sklepie internetowym. Skutecznie poprawia jakość wody, redukując jej twardość oraz poprawiając jej zapach i smak. Pomaga także w zmniejszeniu zużycia energii, chroni całą instalację wodną w gospodarstwie domowym oraz zapobiega osadzaniu się kamienia. Cechuje się także dużą wydajnością.

Filtry na cały dom jednym z kompleksowych rozwiązań

Tym, których interesują najwygodniejsze rozwiązania, polecamy filtry na cały dom. Mowa o filtrach montowanych bezpośrednio do instalacji wodociągowej. Sprzęt ten sprawia, że dzięki pojedynczemu urządzeniu otrzymujemy czystą wodę w całym domu. Różnorodność tego typu urządzeń jest duża, dlatego zachęcamy do przejrzenia opisów poszczególnych produktów.

Warto również zwrócić uwagę na kompletne zestawy podzlewozmywakowe. Są one łatwe w montażu, ergonomiczne i wygodne, natomiast rozmiarowo spokojnie zmieszczą się w szafce pod zlewozmywakiem. Przykładowym zestawem tego typu jest trójstopniowy zestaw marki Aquafilter, także dostępny w FiltryBB. Pomoże w usuwaniu z wody zanieczyszczeń mechanicznych takich jak np. piasek, muł czy zawiesiny oraz poprawi jej smak i zapach. Można także dopasować wkłady – mechaniczne, specjalistyczne czy węglowe – w zależności od potrzeb.

Podsumowując, wybór odpowiednich i dobrze dopasowanych filtrów do wody na cały dom lub filtrów zadaniowych jest istotny, jeśli chcemy podnieść poziom komfortu życia w naszym mieszkaniu oraz zadbać o zdrowie. Mnóstwo produktów tego typu łącznie z zestawami, dzbankami czy osobnymi filtrami do łazienki i kuchni znajdziecie w ofercie sklepu FiltryBB. Warto dodać, że sklep gwarantuje darmową dostawę na terenie Polski, szybką wysyłkę oraz fachowe doradztwo. Zachęcamy do poznania całości oferty sklepu.