Autor: Dopoznania.pl
23 marca, 2021Porady

Dobry materac w Poznaniu - jak dobrać odpowiedni?

Chcesz kupić dobry materac w Poznaniu, ale nie wiesz, od czego zacząć? Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy krótki poradnik odpowiadający na pytanie: jak dobrać odpowiedni materac? Kieruj się naszymi wskazówkami, a zagwarantujesz sobie zdrowy, komfortowy sen.

Krok 1: Zdecyduj, jakiego rozmiaru materaca poszukujesz

Pierwszym etapem zakupu odpowiedniego materaca w Poznaniu jest dobór jego wielkości. Rozmiar materaca zależy od tego, czy poszukujesz materaca pojedynczego, czy podwójnego. Długość materacy jest standardowa, w przypadku materacy renomowanej marki Hilding Anders wynosi 200 cm.

Jeżeli chodzi o szerokość podłoża do snu, możesz zdecydować się na:

  • materac pojedynczy o szerokości od 80 do 120 cm,
  • materac podwójny o szerokości od 140 do 180 cm.

Najbardziej popularną wielkością dla jednej osoby jest 90 cm, a dla dwóch osób – 160 cm. Takie szerokości zapewniają komfort i poczucie wygody, zwłaszcza kiedy w nocy często zmieniamy pozycję snu. Sprawdź materace w Poznaniu i znajdź rozmiar najlepszy dla siebie.

Krok 2: Wybierz rodzaj wypełnienia materaca

Drugim etapem zakupu materaca jest wybór jego typu. Lepiej będzie nam się spać na materacu sprężynowym, czy może większy komfort odczujemy na materacu kieszeniowym? Decyzja nie jest prosta, zwłaszcza że każdy z tych materacy wyróżnia się szeregiem pozytywnych właściwości.

Nowoczesne modele materacy sprężynowych: kieszeniowe i multipocket kryją w swoim wnętrzu sprężyny umieszczone w osobnych „kieszeniach”. Każda z tych sprężyn pracuje oddzielnie, co sprawia, że materac ugina się tylko w miejscu nacisku. Jego powierzchnia nie faluje przy każdej zmianie pozycji. Te materace gwarantują też wiele niezależnych punktów podparcia dla naszego kręgosłupa. Takim materacem jest np. Hilding Flamenco. Jest zbudowany na bazie sprężyn multipocket, z jednej strony otoczonych profilowaną płytą lateksową, a z przeciwnej – wysokoelastyczną pianką.

Materace piankowe w niczym nie ustępują materacom sprężynowym. Ich cechy zależą od tego, z jakiej pianki są wykonane. Np. materace termoelastyczne są wrażliwe na nacisk i temperaturę. Pod wpływem temperatury naszego ciała, ich powierzchnia staje się bardziej miękka i elastyczna, dopasowuje się do kształtu naszej sylwetki. Przykładem takiego materaca jest Hilding Rumba. Do wyboru masz także materace lateksowe i wysokoelastyczne. Wybieraj materace renomowanej marki Hilding Anders, która liczy się z potrzebami klientów i tworzy produkty gwarantujące zdrowy wypoczynek i efektywny sen.

Krok 3: Dopasuj stopień twardości materaca do swojej wagi

Po wyborze rozmiaru i rodzaju materaca czas zastanowić cię, czy lepiej wysypiasz się na materacu twardym, czy miękkim? Jeśli do tej pory nie miałeś porównania, bo zwykle spałeś na wersalkach, z pomocą przychodzi stosowana przez producentów czterostopniowa skala twardości materacy H (z języka angielskiego - hardness). Zgodnie z nią materace H1 to materace miękkie (do 60 kg), H2 – średnio miękkie (od 60 do 80 kg), H3 - średnio twarde (od 80 do 100 kg), H4 – twarde (powyżej 100 kg).

Materace w Warszawie pozwalają znaleźć swój idealny materac: w jednym miejscu znajdziesz wszystkie sklepy stacjonarne w danym mieście, gdzie możesz przetestować wybrane rodzaje materacy i prosić o specjalistyczną poradę. Możesz też złożyć zamówienie online.

Krok 4: Zamów materac i ciesz się komfortowym snem

Kiedy już zadecydujesz, jaki materac jest dla ciebie odpowiedni, pozostaje ostatni krok, czyli zakup materaca. Jak już wspomnieliśmy: możesz kupić materac w sklepie stacjonarnym lub zamówić go online, jeśli już dokładnie wiesz, który model podać w zamówieniu. Wybierając materace najwyższej klasy, takie jak materace Hilding Anders, zagwarantujesz sobie komfort na lata.