Autor: Iza
23 maja, 2019Newsy

Dogodny system płatności

Przejrzysty i wygodny system płatności, jaki obowiązuje w ramach sprzedaży Osiedla Nowy Bnin, to gwarancja poczucia bezpieczeństwa i komfortu dla kupujących. Kwestia ta ma niebagatelne znaczenie, szczególnie w przypadku tak poważnej inwestycji, jaką jest zakup wymarzonej nieruchomości.

Deweloper R.F. Construction Sp. z o.o. klarownie przedstawia cały proces zakupu. Aby dokonać rezerwacji wybranego mieszkania, należy podpisać tzw. umowę rezerwacyjną. Stanowi ona zabezpieczenie przed sytuacją, w której inny klient dokona zakupu, nim dopełnisz formalności, związanych np. z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Kolejnym krokiem jest podpisanie przedwstępnej umowy sprzedaży, w której zawarte zostaną warunki transakcji, tzn. jej cena, termin płatności czy zakres ustalonych prac budowlanych i wykończeniowych.

Podpisanie umowy właściwej, poprzedzone jest sporządzeniem tzw. protokołu technicznego odbioru i przekazania do użytku lokalu mieszkalnego oraz rozliczeniem płatności. Gdy te formalności zostaną dopełnione, deweloper podpisuje z klientem umowę ustanowienia odrębnej własności lokalu i sprzedaży, która sporządzana jest w formie aktu notarialnego. Wtedy też następuje tzw. wydanie w posiadanie, czyli przekazanie kluczy, dokumentacji powykonawczej a także świadectwa charakterystyki energetycznej.

To nie wszystko, co deweloper przygotował dla nabywców lokali na Osiedlu Nowy Bnin. Osoby poszukujące nowego mieszkania pod Poznaniem, mogą także skorzystać z bezpłatnego wsparcia doświadczonego i niezależnego doradcy finansowego, który pomoże uzyskać kredyt hipoteczny na możliwie najkorzystniejszych warunkach.