Autor: Dopoznania.pl
9 sierpnia, 2022Newsy

Dom czy mieszkanie – oto jest pytanie

Pierwsze pytanie, które pojawia się podczas poszukiwania własnych czterech kątów, dotyczy rodzaju nieruchomości, na którą się zdecydujemy – dom czy mieszkanie? Pomimo tego, że często „wygrywa” mieszkanie, choćby ze względu na cenę, to po uważnym rozważeniu wszystkich za i przeciw, dom może okazać się dużo lepszym rozwiązaniem.

Ostatnie lata pokazały, jak szybko potrafi zmienić się rynek i oczekiwania klientów. Pandemia oraz lockdowny sprawiły, że doceniamy zalety domów, wśród których wymienić można większe metraże, dzięki którym każdy może znaleźć swój kąt oraz prywatne ogródki, gdzie można odetchnąć świeżym powietrzem czy rozpalić grilla. Do tego praca zdalna lub system hybrydowy, który wpisał się w codzienność wielu osób, sprawia że często stajemy przed wyzwaniem zorganizowania „biura” we własnym lokum. W małym mieszkaniu jest to znacznie utrudnione, jednak w domu można sobie pozwolić nawet na wydzielenie odosobnionego pokoju.

Renesans dużych metraży, lokali na parterze, ale też po prostu – domów – był więc do przewidzenia. Jak się okazuje, paradoksalnie cena nie jest wcale atutem mieszkań, ponieważ domy na przedmieściach mają porównywalną cenę do nowych „M” w mieście. - Zakup nowego domu z oferty dewelopera to wiele dodatkowych korzyści. Pierwsze, najbardziej widoczne to koszty. Wybierając mieszkanie w budynku wielorodzinnym, często klient jest zobligowany do zakupu jednego lub nawet dwóch miejsc parkingowych w hali garażowej, co wiąże się z wydaniem kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dość często tej kwoty nie można włączyć do kredytu hipotecznego. W inwestycji Nowy Gruszczyn dwa miejsca postojowe są w cenie lokalu, co już samo w samo jest udogodnieniem – opisuje Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments. - Klienci docenią potencjał ogrodu, w którym nie tylko można odpocząć, korzystając z widoku przyrody. Dziś ogród w sezonie wiosenno-letnim to w zasadzie przedłużona przestrzeń mieszkalna, w której można dbać o formę, ćwiczyć jogę, bawić się z dziećmi, czy zorganizować spotkanie dla rodziny bądź przyjaciół – dodaje.

Domy w inwestycji Nowy Gruszczyn ta aż 141 m2, w skład których, poza pokojami i salonem, wchodzą dwie garderoby, spiżarnia, pomieszczenie gospodarcze oraz dodatkowa toaleta. Dwupoziomowy układ pozwala na wydzielenie strefy dziennej i nocnej.

Dodatkową zaletą Nowego Gruszczyna jest lokalizacja – w pobliżu znajduje się Dolina Cybina oraz obszar Natura 2000 i Jezioro Swarzędzkie. Pamiętajmy, że zieleń i bliskość przyrody wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie oraz zmniejsza stres.