Autor: Dopoznania.pl
13 lipca, 2020Ważne i na temat

Dom szeregowy – ciekawa alternatywa dla apartamentu w bloku

Myśląc o zakupie nowego, większego lokum dla rodziny warto rozważyć nie tylko mieszkanie w budynku wielorodzinnym, ale także dom jednorodzinny w zabudowie szeregowej. Na rynku pierwotnym jest dość duża oferta segmentów szeregowych zbudowanych zarówno przez niewielkie firmy deweloperskie, jak i potentatów na rynku nieruchomości. Małe, kameralne inwestycje realizowane są  najczęściej w oparciu o gotowe projekty domów szeregowych renomowanych pracowni, które są zwykle sprawdzone w wielu lokalizacjach i oferują najatrakcyjniejsze schematy funkcjonalne na powierzchni użytkowej przekraczającej nieco sto metrów kwadratowych. Dzięki  temu cena takiego domu jest podobna do porównywalnej wielkości mieszkania w bloku. Przy tym mamy tylko maksymalnie dwóch sąsiadów oraz wydzieloną indywidualną działkę. W zabudowie wielorodzinnej taki luksus i intymność są niemożliwe do osiągnięcia.

Potencjalny nabywca szeregówki może wybierać zwykle też z różnych poziomów zaawansowania wykończenia takiego domu. Najtańsze domy szeregowe oferowane są jako wykończone od zewnątrz i pozostawione  w środku w stanie surowym. Jeżeli uważamy, że każdy projekt domu wymaga naszego udziału właśnie na etapie projektowania,  by spełnić nasze wszystkie oczekiwania, to w takim przypadku przynajmniej wnętrze jest pozostawione jak biała karta, którą możemy wypełnić dokładnie tak jak chcemy. Tylko od nas zależeć będzie nie tylko standard wykończenia, ale także przebieg ścian działowych oraz szczegóły i rozwiązanie instalacji wewnętrznych. Taki wariant wymaga jednak sporego zaangażowania  nabywcy, który musi skoordynować o wiele więcej prac, mocno wykraczających poza zakres zwykłej wykończeniówki.

Dla wygodnych lepszym wariantem będzie zakup w 100% gotowego domu. Nie tylko nie wymaga on od nas prawie żadnego zaangażowania przed wprowadzeniem się, ale także dokładnie znana jest jego całkowita cena zakupu. Gdy to na siebie bierzemy adaptację wnętrza w stanie surowym, to tak naprawdę nakłady do poniesienia na tym etapie mogą się zamknąć w bardzo różnej kwocie, zależnej od wielu czynników.

Powyżej opisaliśmy zalety popularnych „szeregówek” od strony ich przyszłych mieszkańców, ale ten typ zabudowy to też doskonała opcja dla osób prowadzących działalność deweloperską nawet na niewielką skalę. Uzgodnienie projektu szeregowego domu jednorodzinnego i jego budowa to o wiele łatwiejsze zadanie niż to jest w przypadku zabudowy wielorodzinnej. Nie musimy opierać się też na indywidualnie przygotowanej dokumentacji, a sporym ułatwieniem będą gotowe projekty domów, efektownie zwizualizowane z zewnątrz i w środku, a przede wszystkim sprawdzone już wcześniej w wielu lokalizacjach zarówno od strony technicznej, jak i marketingowej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby u autorów projektów gotowych uzyskać informację, które domy są najpopularniejsze i  najczęściej wybierane. Niewątpliwe do takich hitów, które zapewnią powodzenie całości inwestycji i przyciągną wielu nabywców należą projekty domów AVIATOR w różnych wariantach, których wizualizacje posłużyły do zilustrowania tego artykułu. Ich autorzy mają za sobą ponad 20 lat doświadczenia w projektowaniu i doskonale potrafią wyczuć aktualne trendy i potrzeby przyszłych mieszkańców. Najpopularniejsze projekty domów pracowni Studiokrajobrazy.pl można znaleźć na czołowych miejscach w serwisach oferujących projekty różnych architektów oraz przede wszystkim na ich własnej stronie internetowej.