15 stycznia, 2016Strona główna

Drugie życie Fabrycznej

Fabryczna jest największą dzielnicą Wrocławia (118,9 km²), a w zasadzie byłą dzielnicą, ponieważ od 1991 roku miasto stosuje podział administracyjny na osiedla. Niemniej jednak nazwa Fabryczna nadal jest używana, zarówno zwyczajowo, jak i oficjalnie: w urzędzie skarbowym, prokuraturze, policji itd.

Fabryczna jest największą dzielnicą Wrocławia (118,9 km²), a w zasadzie byłą dzielnicą, ponieważ od 1991 roku miasto stosuje podział administracyjny na osiedla. Niemniej jednak nazwa Fabryczna nadal jest używana, zarówno zwyczajowo, jak i oficjalnie: w urzędzie skarbowym, prokuraturze, policji itd. 
 
Jeszcze nie tak dawno Fabryczna była mało reprezentacyjną dzielnicą przemysłową. Nawet jej nazwa wywodzi się od licznych, znajdujących się tutaj zakładów, rozlokowanych głównie wzdłuż ulic Grabiszyńskiej i Robotniczej. Jednakże postindustrialny charakter tego miejsca powoli odchodzi w przeszłość. Ta dotychczas najsłabiej zaludniona, obok Psiego Pola, dzielnica Wrocławia – według danych GUS w 2008 roku na stałe mieszkało tu 196 912 osób – staje się powoli niejako niemal nowym centrum miasta, siedzibą biznesu oraz miejscem dla ludzi młodych i energicznych.
 
Wrocławska Fabryczna od kilku lat jest jedną z najbardziej rozwijających się dzielnic tego miasta. Obok istniejących peerelowskich blokowisk wciąż powstają nowoczesne i funkcjonalne osiedla, złożone z kilkupiętrowych budynków, które zaspokajają wszystkie potrzeby mieszkańców. Rzecz jasna realizowane tu inwestycje obejmują infrastrukturę drogową, dzięki której cały czas poprawia się komunikacja wewnątrz dzielnicy i połączenie ze ścisłym centrum miasta. Nie dziwi zatem fakt, że osoby poszukujące nowego mieszkania i domu we Wrocławiu wybierają właśnie Fabryczną, a deweloperzy z Wrocławia doceniają jej potencjał.
 
Atrakcyjność tego miejsca podnosi niewątpliwie duża liczba terenów zielonych, które tu znajdziemy, takich, jak na przykład Park Tysiąclecia, Park Starachowicki, Park Złotnicki i Park Magnolia oraz 2 z 3 największych lasów Wrocławia: Las Mokrzański (ok. 617 ha) i Las Ratyński (ok. 265 ha). Mieści się tu również wiele obiektów sportowych: Centrum Basenowo – Sportowe, Centrum Tenisowe, kręgielnia, kluby fitness i siłownie oraz Stadion Miejski, który był jedną z aren Euro 2012. Nie brakuje też licznych ścieżek rowerowych, które prowadzą także do innych dzielnic Wrocławia. To z pewnością dobra wiadomość dla miłośników sportu i wszystkich, którzy cenią sobie zdrowy tryb życia. 
 
Wrocław Fabryczna to ponadto trzy duże domy handlowe, w tym Factory Outlet i Magnolia Park, około 10 hipermarketów, niezliczona liczba lokalnych sklepików, zaopatrzonych dobrej klasy produkty regionalne oraz wiele restauracji i klimatycznych kawiarni. Fabryczna to duża i bardzo zróżnicowana dzielnica, dlatego z pewnością każdy znajdzie w jej obrębie miejsce, które będzie mu odpowiadać. Wszystkie wrocławskie osiedla mają bowiem swój własny klimat. 
 
Na Fabrycznej swoje inwestycje realizują tacy deweloperzy jak: Domax Development, ARKOP, INKOM, Lokum Deweloper, Archicom, Budus Developer, Grupa GEO, Spectrum Development, Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane, Centre of Trade Estate, Ekodom Deweloper, Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Maślice, Salwirak, Miodowa, Elasbud Salwirak, Arkadia Broker, SDG Developlemt, Omega Buildings, Legnicka Street, CTE INVESTMETS 

 

 
Sprawdź pełną ofertę nowych mieszkań i nowych domów na Fabrycznej.