Autor: Dopoznania.pl
20 kwietnia, 2020Newsy

Fama Jeżyce już w sprzedaży!

Firma Monday Development, należąca do grupy Unidevelopment uruchomiła sprzedaż I etapu osiedla Fama Jeżyce. Jedna z największych i najbardziej oczekiwanych inwestycji na poznańskich Jeżycach realizowana jest na terenach dawnej fabryki Wiepofama, w samym sercu topowej dzielnicy Poznania. Budowa wystartuje w II kwartale 2020 roku. 

Zapowiedzią inwestycji liczącej, docelowo ponad 2 tys. mieszkań, będą dwa budynki, zlokalizowane w północnej części nieruchomości. - Przygotowując koncepcję osiedla Fama Jeżyce szczególną uwagę skupiliśmy na zachowaniu spójności z istniejącym charakterem jeżyckiej zabudowy. Poszczególne etapy będą więc miały kwartałowy charakter – większy budynek okalający dziedziniec oraz dopełniający go budynek kameralny. Każdy z nich wyróżniał się będzie indywidualnymi rozwiązaniami elewacyjnymi. W pierwszym etapie będzie to drewno. - mówi Stanisław Rewski - współzałożyciel biura HRA Architekci. - W nowoczesnej architekturze osiedla mamy także ukrytą historię - zaokrąglone narożniki budynków nawiązują do okresu międzywojnia, a betonowe balkony nadają im surowego charakteru. - dodaje.

W ramach I etapu nowej inwestycji mieszkaniowej na Jeżycach w Poznaniu oddanych zostanie 251 lokali o powierzchni od 30 do nawet 117 m2. Osiedle firmy Monday Development to odpowiedź na zróżnicowane potrzeby dzisiejszych nabywców. Swoje miejsce znajdą tu zarówno single, pary, jak i potrzebujące większej przestrzeni rodziny z dziećmi.

Poza wygodnymi mieszkaniami, na terenie inwestycji znajdzie się także ciekawie zaprojektowany dziedziniec, który posłuży właścicielom nowych „M“ jako miejsce wypoczynku. Nie zabraknie placu zabaw, zieleni, leżaków oraz ławek. – W ramach osiedla przygotowaliśmy także szereg udogodnień m.in. przestronną rowerownię, samoobsługowy serwis naprawy rowerów, czy miejsce do ładowania samochodów elektrycznych. – mówi Iwona Chmielewska, Dyrektor ds. Sprzedaży w Monday Development.

Mówiąc o zaletach osiedla Fama Jeżyce, nie można zapomnieć o doskonałej lokalizacji. Projekt powstaje w jednej z najbardziej charakterystycznych dzielnic Poznania, łączącej w sobie bliskość centrum z dostępem do zieleni i rekreacji. W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla władze miasta planują realizację parku, a także placu miejskiego, który będzie niejako zwieńczeniem deptaka projektowanego przez dewelopera wzdłuż całej inwestycji Fama Jeżyce. W okolicy mieszkań od dewelopera Monday Development znaleźć można wszystko, co niezbędne na co dzień, w tym: sklepy, punkty usługowe, placówki edukacyjne czy przystanki komunikacji miejskiej.

Jeżyce należą do jednych z najpiękniejszych dzielnic stolicy Wielkopolski. Poznaniacy chętnie tu zaglądają, bowiem miejsce kusi nietypowymi wydarzeniami kulturalnymi i oryginalnymi konceptami gastronomicznymi. Osiedle Fama Jeżyce stanowić będzie interesujące dopełnienie, a zarazem wzbogacenie zachodzących tu przemian.