Autor: Dopoznania.pl
22 czerwca, 2020Zakup inwestycyjny

Fama Jeżyce w budowie

Ruszyła budowa inwestycji Fama Jeżyce. Jedno z największych i najciekawszych osiedli w tej części Poznania liczyć będzie ponad 2 tys. mieszkań. Obecnie wystartowały pracy przy realizacji I etapu inwestycji, w ramach którego oddanych zostanie 251 lokali. Zgodnie z planem przekazanie kluczy nastąpi pod koniec 2021 roku.

Osiedle Fama Jeżyce to kolejny projekt wprowadzony na poznański rynek nieruchomości przez Unidevelopment. Prowadzenie inwestycji, nadzór nad projektem, obsługę sprzedaży i marketingu oraz project management powierzono Monday Developement - spółce należącej do grupy Unidevelopment. Plac budowy przekazany został Generalnemu Wykonawcy - firmie Unibep, jednej z największych firm budowlanych w Polsce.

Projekt realizowany jest na terenach dawnych zakładów Wiepofama, w samym sercu historycznych Jeżyc. – Tak duży obszar w początkowej fazie realizacji inwestycji wymagał uporządkowania. Dziś mamy przygotowany teren pod pierwszy etap osiedla, gdzie rozpoczęły się już prace ziemne. Następnie wykonamy płytę fundamentową i pozostałą cześć garażu – mówi Michał Idziakowski, Dyrektor Projektu Fama Jeżyce w Monday Development. - Za niecałe 18 miesięcy będziemy mogli przekazać klucze do mieszkań w pierwszym etapie osiedla – dodaje.

Na blisko 8-hektarowym terenie, powstanie spójne urbanistyczne osiedle. Projekt autorstwa pracowni HRA Architekci nawiązuje do historycznej architektury Jeżyc. Zachowano także element dobrze znanej dla dawnych dzielnic Poznania kwartałowej zabudowy. – Fama Jeżyce to niezwykły projekt, który u swoich podstaw czerpał z tego, co najlepsze w klimacie Jeżyc. Chcemy, aby osiedle, które powstanie na terenach dawnej Wiepofamy, było naturalnym przedłużeniem tego, w jakim kierunku rozwija się dziś ta dzielnica. Dlatego oprócz budynków mieszkalnych znajdziemy tu deptak, który zwieńczony zostanie placem miejskim, oryginalnie zaprojektowane dziedzińce oraz miejsca służące integracji lokalnej społeczności, sporo ciekawej dla oka zieleni, a także lokale usługowe dla nowych konceptów, z których dziś słyną Jeżyce. – mówi Iwona Chmielewska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Monday Development. – Spore zainteresowanie, jakim cieszy się od samego początku projekt, to dla nas wyraźny sygnał, że przyjęta koncepcja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, które chcą zamieszkać w samym sercu Jeżyc. – dodaje.  Poznaniacy doceniają zmiany, jakie zachodzą tu na przestrzeni ostatnich lat. Dzielnica staje się centrum nietypowych wydarzeń kulturalnych i oryginalnych konceptów gastronomicznych.

I etap Famy Jeżyce obejmuje dwa budynki wielorodzinne, w których znajdzie się łącznie 251 nowych mieszkań. Klienci wybierać mogą spośród szerokiej gamy układów i powierzchni. Z myślą o zróżnicowanych potrzebach kupujących, deweloper zaplanował lokale 1-, 2-, 3-, 4-, a nawet 5-pokojowe. Część parterowa zarezerwowana została pod działalność handlowo-usługową. Na terenie osiedla powstanie także dziedziniec, rowerowania, samoobsługowy serwis naprawy jednośladów, miejsce do ładowania samochodów elektrycznych.

Warto dodać, że w ramach całego projektu powstanie nowa infrastruktura drogowa, a już w ramach pierwszego etapu inwestycji osiedle uzyska połączenie z ulicą Kościelną, która będzie obsługiwać wjazd na teren osiedla. To właśnie w północnej części działki, najbliżej ulicy Kościelnej, rozpoczęła się budowa osiedla Fama Jeżyce. Ponadto, zgodnie z planami władz Poznania, w bezpośrednim sąsiedztwie nowych mieszkań na Jeżycach powstanie nowy miejski park.