Autor: Dopoznania.pl
26 listopada, 2020Porady

Fotel do biurka - design i wygoda w jednym!

Efektywność pracy umysłowej jest uzależniona od wielu czynników. Jednym z nich jest np. sprzęt, z którego korzystamy podczas wykonywania codziennych obowiązków. Niezależnie od tego, czy pracujemy w biurze, czy jesteśmy skazani na home office, to na pierwszym planie zawsze powinien znajdować się komfort oraz ergonomia. Obowiązkowym wyposażeniem każdego biura są krzesła i fotele biurowe, które gwarantują wygodę podczas siedzenia.

Ergonomiczny i wygodny fotel obrotowy to podstawa 

Podstawową kwestią, na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru fotela do biura, jest przede wszystkim zdrowie. Jest to naprawdę ważne, trudno przecież wyobrazić sobie wygodny fotel do pracy biurowej, który nie jest ergonomiczny. Jak wybrać fotel idealny? Po pierwsze warto, aby model, który pojawi się przy naszym biurku, posiadał możliwość regulacji wysokości siedziska oraz pozycji oparcia. Dodatkowo świetnie sprawdzą się także regulowane podłokietniki. Dzięki temu mamy gwarancję, że fotel zostanie idealnie dopasowany do naszych osobistych preferencji. 

Należy również pamiętać o tym, że wygodny fotel do biurka posiada zazwyczaj specjalnie wyprofilowany lędźwiowy odcinek oparcia. Następnym udogodnieniem jest zagłówek, który ułatwia trzymanie głowy prosto, a do tego jest gwarancją komfortu. Nie da się ukryć, że w wielu sytuacjach niezbędny jest model mobilny. W tej sytuacji należy zainwestować w fotel na kółkach. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem są modele wyposażone w pięć kółek. W przypadku foteli na kółkach najlepszym rozwiązaniem są gumowe kółka, które chronią przed zarysowaniem podłogi. 

Dodatkowe funkcje - czy są niezbędne? 

Czy fotele obrotowe mogą posiadać jakieś funkcje dodatkowe? Okazuje się, że tak. Niektóre modele są wyposażone w specjalne poduszki, które gwarantują podparcie dla karku lub odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Ciekawym rozwiązaniem są także ażurowe oparcia, które zapewniają dobrą wentylację. 

Jak dopasować fotel do biurka do pomieszczenia? 

Z pewnością każdy z nas wie, że estetyka pomieszczenia, w którym pracujemy i spędzamy większość czasu, ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia. Idealnie zaaranżowane wnętrze może sprawić, że staniemy się bardziej kreatywni. Dlatego podczas wyboru wygodnego fotela do biurka należy zwrócić uwagę na jego estetykę. W tej sytuacji istotne są widoczne na pierwszy rzut oka cechy wyglądu, takie jak np. kolorystyka, ale również te nieco bardziej subtelne akcenty, czyli dekoracje. 

Czarny, biały a może niebieski fotel biurowy? 

Nie da się ukryć, że od wielu lat ogromną popularnością cieszą się tego rodzaju meble biurowe w neutralnych i eleganckich kolorach. Fotele w kolorze czarnym, granatowym i brązowym można łatwo dopasować do praktycznie każdego wnętrza. Jak więc wybrać ten odpowiedni model? 

Nie można zapominać o tym, że kolor fotela powinien pasować do aranżacji biura. Najlepszym rozwiązaniem są jednak klasyczne i neutralne barwy. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestować w designerski model w bardziej intensywnych kolorach. 

Jakość ma znaczenie 

Kolejną kwestią podczas wyboru fotela jest jego jakość. Z uwagi na to, warto więc wybierać wyłącznie modele renomowanych producentów specjalizujących się w produkcji mebli biurowych. To właśnie wtedy mamy pewność, że materiały i tworzywa wykorzystane podczas procesu produkcji są gwarancją komfortu oraz długości użytkowania fotela. Jeśli zależy Ci na modelu, który spełnia najwyższe normy, działa bezawaryjnie przez lata i charakteryzuje się nowoczesnym wzornictwem, zainwestuj w fotel wyprodukowany przez wyspecjalizowanego producenta. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych bez problemu znajdziemy bogatą ofertę foteli obrotowych. 

Każda osoba, która spędza wiele godzin przed komputerem, powinna zainwestować w wysokiej jakości fotel do biurka. Najlepszym rozwiązaniem jest model z regulowaną wysokością, podłokietnikami oraz odpowiednim kątem nachylenia. To podstawowe kwestie, z którymi warto zapoznać się przed zakupem.