Autor: Dopoznania.pl
7 września, 2022Porady

Jak ocieplić wnętrze za pomocą zasłon?

Choć zasłony zwykle służą do ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem, to jednak w połączeniu z firanami albo jako samodzielny dodatek i ozdoba karnisza świetnie się sprawdzają. Mogą też ocieplić wnętrze, to znaczy sprawić, że będzie w nim więcej światła i blasku, a dodatkowo będzie miało przytulny i pogodny charakter. Jak ocieplić wnętrze za pomocą zasłon?

Połącz jasne zasłony z przejrzystymi firanami i stwórz eleganckie draperie 

W salonach pałacowych i dworkowych bardzo popularne było zdobienie okien draperiami. Odpowiednio upięte tkaniny, tworzące fałdy, stanowiły niepowtarzalne dekoracje. W taki sposób  także obecnie można ozdobić klasyczne okno czy też okno tarasowe, a jednocześnie ocieplić wnętrze. Wystarczy zdecydować się na białe, lekko przejrzyste firany i upiąć je w pofałdowane półkola, a do nich dobrać pastelowe zasłony upięte przy użyciu ozdobnych opasek. W ten sposób może powstać aranżacją okna pasująca do pałacowego stylu. Jasnoszare lub beżowe zasłony mogą ocieplać wnętrze, podobnie jak te utrzymane w pastelowym różu, błękicie, czy nawet pastelowej zieleni. Oczywiście to nie jedyny sposób, by ocieplić wnętrze przy użyciu zasłon.            

Wybierz metaliczne zasłony do nowoczesnego wnętrza z nutą glamour 

Nowoczesnym wnętrzom także można dodać więcej światła, błysku i ciepła. Warto wybrać metaliczne zasłony ze srebrną lub złotą nitką, które będą odbijać światło. Ponadto będą się pięknie komponować z eleganckim kryształowym plafonem czy żyrandolem odbijającym tysiące barw dzięki przejrzystym kamieniom. Takie zasłony sprawdzą się do nowoczesnego wnętrza z nutą glamour. Można ocieplić wnętrze także stosując wyraziste kolory, słoneczne i soczyste odcienie nie tylko żółci, czy pomarańczowego, ale również złotego, czy głębokiego różu. Można wybrać także zasłony w takich barwach z widocznym wzorem, nawet hipnotyzującym i tworzącym złudzenia optyczne. Będą nie tylko ocieplać wnętrze, ale jednocześnie stanowić jego ozdobę i swoisty kontrapunkt dla minimalistycznie urządzonego pomieszczenia. Dobrym wyborem są zarówno zasłony marszczone na taśmie, jak i te na przelotkach. Można zdecydować się też na nieco cieńsze tkaniny, o mniejszej gramaturze, które będą przepuszczać więcej światła słonecznego. Restilo.pl - sklep z wyposażeniem wnętrz oferuje eleganckie zasłony w różnych barwach, które mogą ocieplić każde pomieszczenie, a zwłaszcza to reprezentacyjne jak salon czy jadalnia.