Autor: Dopoznania.pl
19 maja, 2021Porady

Jak sprzedać mieszkanie przebywając za granicą?

Zostawiłeś swoje mieszkanie i wyjechałeś za granicę. Taka sytuacja miał trwać rok, może dwa. Okazało się, że zaaklimatyzować się w nowym kraju, masz świetnie płatną pracę  i nowych przyjaciół. O powrocie do Polski nawet nie myślisz. W takiej sytuacji nie ma sensu utrzymywać mieszkania, które stoi puste. Lepiej je sprzedać, a po ewentualnym powrocie kupić nowe – z pewnością będzie Cię stać na bardziej atrakcyjne. Jak to zrobić?

Prawdopodobnie nie dysponujesz czasem lub możliwościami, aby skutecznie poszukiwać nabywcy na odległość. Sprzedaż nieruchomości w takiej sytuacji nie należy do najłatwiejszych. W przypadku trudności w przybyciu do Polski trzeba doprowadzić do sporządzenia aktu notarialnego z pełnomocnictwem poza Polską albo do zawarcia umowy sprzedaży za granicą.  To jest kosztowne i obarczone dodatkowymi formalnościami. Jak widzisz, sprzedaż z zagranicy nie jest prostą sprawą, dlatego istnieje łatwiejsze rozwiązanie – sprzedaż nieruchomości do skupu.

Wartym polecenia jest szybki skup nieruchomości w całej Polsce – Skup.io. Zaufały mu już setki klientów z całej Polski, ale też osoby przebywające poza granicami kraju. Te osoby, dzięki ekspresowym i profesjonalnym usługom Skup.io, szybko i korzystnie sprzedały swoje nieruchomości. 

Zastanawiasz się, czy to się opłaca? Tak. Ofertę zakupu otrzymujesz tego samego dnia, a pieniądze są wypłacane natychmiast po podpisaniu aktu notarialnego. Skup nieruchomości pokrywa wszystkie koszty transakcji. Dlatego sprzedając nieruchomość, oszczędzasz nie tylko czas, ale też pieniądze. Musisz tylko przyjechać na podpisanie aktu notarialnego, resztę formalności zorganizują za Ciebie eksperci skupu nieruchomości. W ten sposób nie tracisz czasu na poszukiwanie pełnomocnika, nabywcy lub biura nieruchomości, a przede wszystkim nie interesują Cię skomplikowane międzynarodowe procedury sprzedaży mieszkania. 

Skup mieszkań Skup.io wyróżnia od innych skupów to, że kupują nieruchomości w całej Polsce, niezależnie od stanu technicznego lub prawnego. Skup nieruchomości gwarantuje bezpieczeństwo transakcji, co gwarantuje polisa ubezpieczeniowa i sztab prawników stojących na straży przejścia procedury zgodnie z przepisami prawa. To najwygodniejszy i najszybszy sposób sprzedaży mieszkania, gdy przebywasz na stałe za granicą. 

Chcesz wiedzieć więcej? 

Sprawdź ofertę: Skup nieruchomości od osób z za granicy Polski - Skup.io