Autor: Dopoznania.pl
26 sierpnia, 2021Porady

Jak umeblować mieszkanie w stylu wiktoriańskim?

Oglądając wnętrza urządzone w iście angielskim stylu, jesteśmy wprost oczarowani i najchętniej te aranżacje przenieślibyśmy natychmiast do naszego domu lub mieszkania. Wnętrza w stylu angielskim są eleganckie i oryginalne. Pełne rożnych kolorów i dalekie od ascetyzmu. Angielskie wnętrze jest też bardzo wygodne i przytulne. Bardzo domowe.

 

 

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • Jak urządzić mieszkanie w stylu wiktoriańskim?
  • Jak dobierać meble w stylu wiktoriańskim
  • Jakie kolory są dopuszczalne w stylu angielskim?

Styl angielski to klasa sama w sobie, jeśli można tak powiedzieć. Dlatego urządzając mieszkanie w stylu wiktoriańskim powinniśmy postawić na stylizowane meble i kanapy, miękkie dywany i długie zasłony. Wszystko w żywych kolorach. To styl, który zdecydowanie nie spodoba się osobom lubiącym prostotę i surowość. Dla tych osób zdecydowanie piękniejsze będą domy urządzone w stylu industrialnym. Jednak osoby znające się na stylu vintage odnajdą pewne podobieństwa. Z pewnością spodobają im się zdobione meble w stylu angielskim.

Co to znaczy mieszkanie w stylu angielskim?

Kiedy słyszysz kolorystyczne aranżacje mieszkania w stylu angielskim to zapewne od razu myślisz o bogato zdobionej tapecie w kwiatki. To chyba takie nasze pierwsze i bardzo oczywiste skojarzenie. Pamiętamy przecież takie tapety z różnych seriali i filmów produkcji brytyjskiej. Jednak styl angielski nie powinniśmy kojarzyć jedynie z kwiecistą tapetą. To coś o wiele bardziej estetycznego i wyjątkowego.  Wnętrze w stylu angielskim ma kojarzyć nam się ze spokojem i bezpieczeństwem. Jednocześnie wnętrza mają być bardzo przytulne dla przybywających do domu gości. Dlatego wiele osób urządzając swój dom w stylu angielskim często decyduje się na odcienie beżu, które są bazą kolorystyczną do aranżacji całego wnętrza.

 Co powinno koniecznie znaleźć się w angielskim wnętrzu?

W mieszkaniu w stylu angielskim, czy jak kto woli w stylu wiktoriańskim powinno znaleźć się dużo miękkich materiałów. Wyścielane krzesła, miękkie kanapy, bogato zdobione zasłony. Nie uciekniemy też od wspomnianej wcześniej tapety w kwiatowe wzory. Jednak równie modne mogą być tapety w pasy, które również bardzo pasują do tego stylu aranżacji wnętrza. W klasycznym angielskim stylu nie może też zabraknąć ozdobnej i kunsztownej w swoim wykonaniu lampy sufitowej. Idealnie sprawdzą się też bogato zdobione kinkiety oraz lampy stojące z ozdobnymi kloszami, które nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru. We wnętrzu domu urządzonego w wiktoriańskim stylu nie może też zabraknąć dużego jadalnego stołu, pięknie oszklonej witryny na porcelanę czy kunsztownego eleganckiego biurka. Nieodłącznym elementem są także miękkie pluszowe fotele oraz sofy, na których mamy ochotę siadać bez końca. Przykładem może być model sofy o wielkiej historii, która jest szeroko znana jako "sofa Chesterfield". Z kolei w sypialni nie może zabraknąć dużego łóżka z tapicerowanym zagłówkiem.  Poza tym na ścianach powinny zawisnąć obrazy w bogatych ramach. Najlepiej zdobionych i złotych. Do tego piękne olejne obrazy, rodzinne portrety, a także lustra. Lustra koniecznie fazowane i okrągłe lub kwadratowe. Na stołach i komodach dużo kwiatów w eleganckich wazonach stylizowanych na te z epoki wiktoriańskiej. Jeśli mamy problem z urządzeniem właściwego wnętrza z zachowaniem stylu angielskiego, warto poprosić o pomoc projektanta wnętrz, który nie tylko należycie dobierze meble i dodatki, ale też dostosuje wnętrze do naszych obecnych potrzeb. Warto więc zaufać specjaliście.