Autor: Dopoznania.pl
13 lipca, 2021Porady

Jak usunąć zapach pleśni z lodówki - 3 domowe sposoby

Bez względu na to, jak bardzo dbamy o nasze sprzęty AGD, a w szczególności lodówkę, od czasu do czasu możemy spotkać się z problemem przykrego zapachu dochodzącego z wnętrza urządzenia. Często powodem takiego zapachu są produkty przechowywane w lodówce. Zbyt długie przechowywanie niektórych produktów spożywczych sprawia, że ich aromatem przesiąkają warzywa, owoce czy inne ulubione produkty. Na szczęście wcale nie musimy godzić się na taki stan rzeczy. Poniżej kilka sprawdzonych sposobów na odświeżenie lodówki i pozbycie się z niej niepożądanych zapachów.

Przede wszystkim utrzymanie czystości

Choć brzmi to jak banał, to jednak najlepszym przeciwnikiem przykrego zapachu dochodzącego z naszej lodówki jest porządek i czystość. Co to dla nas oznacza? Powinniśmy wykonywać cykliczne, gruntowne czyszczenie całej lodówki. Jak to zrobić? Wyciągnijmy wszystkie produkty, nasączmy ściereczkę płynem do mycia naczyń bądź octem i wyczyśćmy każdy element, wnętrza naszego urządzenia. To właśnie utrzymanie czystości i regularne pozbywanie się zepsutych artykułów spożywczych będzie kluczem do sukcesu. 

Kawa, czyli zabójca przykrych zapachów 

Jednym z domowych sposobów utrzymania przyjemnego zapachu dochodzącego z łazienki jest zaopatrzenie się w zmielone ziarenka kawy. To zdaniem wielu najlepsze rozwiązanie naszego śmierdzącego problemu. Wystarczy, że do plastikowego pojemniczka lub na talerzyk wysypiemy zmielone ziarna kawy, i przez co najmniej dwa tygodnie przykry zapach powinien całkowicie zniknąć. Równie dobrym sposobem jest zastosowanie fusów z kawy. One również mają właściwość pochłaniania zapachów, co z pewnością ucieszy wszystkich miłośników sypanej kawy. 

Soda oczyszczona, czyli produkt niezbędny w każdej kuchni 

Czy wy również macie wrażenie, że najbardziej uniwersalnym produktem w naszej kuchni jest soda oczyszczona? Odkamienianie dzbanka, wybielenie białej koszuli, usuwanie uporczywych zabrudzeń, integralny składnik wielu wypieków. To jednak nie wszystko. Soda oczyszczona ma również świetne właściwości pochłaniające, co sprawia, że jest to idealny sposób na pozbycie się niemiłego zapaszku z lodówki. Co zrobić? Wystarczy wsypać zawartość sody do miseczki i zostawić ją na całą moc. Jakie będzie wasze zdziwienie, gdy rankiem, po otwarciu lodówki nie poczujecie żadnych niepożądanych zapachów. Jeśli akurat nie macie przy sobie sody oczyszczonej, z powodzeniem możecie wykorzystać proszek do pieczenia, który ma dokładnie takie same właściwości pochłaniające. 

To za mało? Spróbujmy specjalnych pochłaniaczy zapachów

Jeśli naturalne, domowe sposoby usunięcia przykrych zapachów to dla nas za mało, zawsze możemy spróbować specjalnych, dedykowanych specyfików, które służą zminimalizowaniu właśnie przykrych zapachów, które od czasu do czasu generuje nasza lodówka. Mowa przede wszystkim o specjalnych pochłaniaczach do lodówki. To produkt, który najczęściej przyjmuje formę małej zawieszki bądź koszyczka. Wystarczy, że włożymy go do lodówki i po chwili możemy cieszyć się neutralnym zapachem dochodzącym z naszej lodówki. Warto przy okazji zwrócić uwagę na fakt, iż takie pochłaniacze są stosunkowo tanie, co przemawia za stosowaniem tych specyfików. Dodatkową korzyścią wynikającą ze stosowania pochłaniaczy zapachów jest ich działanie antybakteryjne. To świetny sposób na utrzymanie w czystości i świeżości nie tylko owoców i warzyw, ale też mięs i wędlin.