Autor: Dopoznania.pl
15 lipca, 2021Porady

Jak wybrać nalepszy kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to szybki sposób na uzyskanie zastrzyku gotówki. Tym bardziej że w wielu przypadkach spodziewać można się przelewu od banku nawet w dzień składania wniosku. Co ważne, przy wnioskowaniu o pożyczkę nie jest konieczne podanie celu, na który przeznaczymy środki. Kluczowa jest regularna i terminowa spłata. Dowiedz się na co warto zwrócić uwagę przy wyborze oferty pożyczkowej, a także co wpływa na zdolność kredytową pożyczkobiorcy.

 

 

 

1. Kredyt gotówkowy - jak go uzyskać?

2. Na co wykorzystać można środki z kredytu gotówkowego?

3. Wniosek o kredyt gotówkowy - jak złożyć?

4. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania a całkowita wartość kredytu do spłaty

5. Jak ocenić swoją zdolność kredytową?

Kredyt gotówkowy - jak go uzyskać?

Pożyczkę gotówkową od banku wykorzystać można na dowolny cel.

Jeżeli decydujemy się na kredyt gotówkowy ranking najlepszych ofert może okazać się szczególnie pomocy. Porównywarki kredytów gotówkowych zbierają informacje na temat najważniejszych właściwości pożyczek. Ranking kredytów gotówkowych daje możliwość zapoznania się z dużą liczbą ofert w krótkim czasie i uwzględnia również nowe opcje proponowane przez banki. Dzięki temu możliwe jest szybkie dopasowanie oferty do własnych potrzeb. Wybór pożyczki to pierwszy krok do uzyskania kredytu. Następny etap to wypełnienie wniosku kredytowego. Obecnie najczęściej można zrobić to online. Na odległość możliwe jest także dopełnienie kolejnych formalności, takich jak ocena zdolności kredytowej pożyczkobiorcy przez bank. Najczęściej nie jest także konieczne ubezpieczenie kredytu.

Także udzielenie kredytu gotówkowego odbywa się najczęściej za pośrednictwem internetu. Szybka jest także sama decyzja kredytowa, której spodziewać można się już w kilkanaście minut po złożeniu wniosków.

Na co wykorzystać można środki z kredytu gotówkowego?

Kredyty gotówkowe umożliwiają uzyskanie pieniędzy, które wykorzystać można na wybrany przez siebie cel, np. zakup samochodu. Pożyczka gotówkowa to także oszczędność wynikająca ze stosunkowo korzystnych opłat. Zaletą dla kredytobiorcy jest także długi czas spłaty pożyczki.

Wniosek o kredyt gotówkowy - jak złożyć?

Aby dostać kredyt gotówkowy konieczne jest złożenie wniosku. Cały proces obecnie wykonać można online. W czasie wypełniania formularza niezbędne jest podane danych z dowodu osobistego, numeru telefonu, numeru konta, a także źródeł dochodu. Pożyczkobiorca po złożeniu wniosku sprawdzany jest przez bank w bazach dłużników. Weryfikowana jest także jego historia kredytowa. Mimo to kredyt gotówkowy online należy to najszybszych i najłatwiejszych sposób na zawarcie umowy kredytowej. Jeżeli weryfikacja klienta przebiegła pomyślnie, w krótkim czasie spodziewać można się pozytywnej decyzji kredytowej oraz pieniędzy na koncie.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania a całkowita wartość kredytu do spłaty

Całkowita kwota kredytu uzależniona jest m.in. od oprocentowania, rrso oraz prowizji banku. Tani kredyt gotówkowy uzyskać można korzystając na przykład z ofert banków przeznaczonych dla nowych klientów. W niektórych przypadkach spodziewać można się obniżonego RRSO, a w przypadku instytucji pożyczkowych, często roczna stopa procentowa wynosi zero procent. Warunkiem otrzymania kredytu jest przede wszystkim spełnienie warunków postawionych przez bank, w tym terminowa spłata pożyczki.

Jak ocenić swoją zdolność kredytową?

Na zdolność kredytową wpływa szereg czynników. W przypadku kredytu gotówkowego szczególnie ważny jest dochód oraz rodzaj umowy o pracę.