Autor: Dopoznania.pl
12 lutego, 2021Porady

Jak wygodnie płacić za media?

Kontrolowanie swoich miesięcznych wydatków to istotna część oszczędzania. Dowiedz się, jak mieć wszystko pod ręką i pamiętać o rachunkach!

 

Jak pamiętać o rachunkach?

Wywiązywanie się z różnego rodzaju należności finansowych, na przykład rachunków za media, to niezbyt przyjemna i często dość męcząca sprawa. Prawdziwe kłopoty jednak zaczynają się wtedy, gdy nie wnieśliśmy odpowiednich opłat w terminie. W takiej sytuacji mogą nas spotkać przykre konsekwencje – głównie finansowe. Jako pomoc w uniknięciu tego problemu możemy na przykład wykorzystać platformę mojeuslugi.pl. To doskonały sposób, by w mniejszym stopniu przejmować się opłatami, na bieżąco kontrolować swoje wydatki i wiedzieć, jak je ograniczać. Przede wszystkim jednak jest to świetna okazja, żeby pozbyć się sporej dawki stresu z codziennego życia.

Szybkie i wygodne opłacanie mediów

Jedną z największych zalet takiego rozwiązania jest fakt, że aplikacja jest w stanie zapamiętać odbiorców wszystkich naszych płatności. Wszelkie rachunki, opłaty za szkołę, przedszkole, siłownię czy różnego rodzaju kursy, w których uczestniczymy – wszystko to znajduje się w jednym miejscu. Wachlarz możliwości jest wręcz nieograniczony. Tylko od nas zależy, czy będziemy chcieli mieć pod ręką wszystkie zobowiązania finansowe, czy tylko te, o których zwykle zapominamy.

Kiedy już zbierzemy w jednym panelu wszystkich odbiorców, nie pozostaje nic innego, niż za dotknięciem jednego przycisku wywiązać się ze wszystkich płatności i zapomnieć o stresie raz na zawsze. Dodatkowo, jeżeli nie chcemy decydować się na pełną automatyzację płatności, możemy wykorzystać funkcję powiadomień informujących nas o konieczności uiszczenia konkretnych opłat. Od nas zależy również kwestia tego, czy chcemy podpiąć swoją kartę kredytową, czy też płacić systemami takimi jak BLIK, a może dokonywać każdego przelewu osobno. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by wszystkie transakcje były dokonywane zupełnie bez naszej ingerencji, w wyznaczonym terminie.

Co więcej, aplikacja daje nam znać o wszystkich wydatkach, podsumowując, ile wydaliśmy danego miesiąca na konkretny cel. Dzięki temu jesteśmy w stanie dowiedzieć się, na co przeznaczamy zbyt dużo pieniędzy i jakie wydatki możemy ograniczyć. Jest to zatem doskonała motywacja do tego, by zacząć oszczędzać na poważnie.

Moje Usługi – czy warto?

Platforma jest bardzo przemyślana pod względem funkcjonalności i designu, a przede wszystkim – sprawuje się naprawdę świetnie. Wszelkie zakładki są widoczne i przejrzyste, a korzystanie z całości jest niezwykle intuicyjne.

Do największych zalet systemu należy fakt, że wszystko mamy w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki. Ponadto nie musimy pamiętać o rachunkach i opłatach, dzięki czemu unikniemy dodatkowego stresu, a także nagromadzenia się odsetek za zwlekanie z płatnościami. Jest to jednocześnie ogromna pomoc w ograniczaniu wydatków oraz oszczędzaniu. To nie koniec zalet! Cała funkcjonalność jest darmowa – wystarczy założyć konto, aby zyskać dostęp do zarządzania wydatkami. Musimy jednak pamiętać, że transakcje na kwoty mniejsze niż 6 000 złotych wiążą się z prowizją wynoszącą 89 groszy. To naprawdę niewiele – zwłaszcza ze względu na fakt, że platforma może obsługiwać także wydatki na siłownię, czesne czy też ochronę. Warto także podkreślić wysoki poziom zabezpieczeń, które są szczególnie istotne w przypadku danych związanych z finansami.