Autor: Dopoznania.pl
22 grudnia, 2021Porady

Jak zaaranżować wejście do domu?

Ładne i pomysłowe wejście do domu będzie fantastyczną ozdobą, która zachwyci nie tylko Ciebie, ale i każdego odwiedzającego Cię gościa. Nie masz pomysłu na ciekawą aranżację? Sprawdź więc, jak w łatwy sposób, uzyskać rewelacyjny efekt!

Drzwi zewnętrzne, a także wszystko to, co je otacza, jest wizytówką Twojego domu. Warto więc zadbać, by kompozycja ta była spójna i ciekawa — czyli dokładnie taka, jak wnętrze budynku. W końcu liczą się detale! Wejście możesz zaaranżować na wiele różnych sposobów. Dyskretne i minimalistyczne podkreślenie, czy raczej bogactwo ozdób i dodatków? Co bardziej pasuje do wizji Twojego idealnego wejścia domowego? Zobacz jak je zaaranżować, by prezentowało się idealnie.

Wejście do domu — czym kierować się wybierając dodatki?

Chcesz, aby Twoje wejście do domu wyglądało pięknie? W takim razie, zanim wybierzesz odpowiednie dodatki, zastanów się nad swoją koncepcją. Pomyśl też, jaki efekt chcesz osiągnąć. Stylowe drzwi zewnętrzne wcale nie potrzebują wiele, dlatego pamiętaj, że aby wyeksponować ich wyjątkowy design, warto zachować umiar.

Bardzo ważne, aby kompozycja była spójna z charakterem i stylem domu, dlatego stawiaj na wszelkie akcesoria, które pod tym względem pasują do całej aranżacji. Kluczem może być kolorystyka dodatków. Wybieraj takie, które mają podobny odcień do drzwi zewnętrznych, parapetów, czy też ram okien.

Postaw na światło!

Wybór odpowiedniego oświetlenia to właściwie najprostszy, a jednocześnie najskuteczniejszy sposób na stworzenie efektownej aranżacji przy wejściu do domu. Światło pozwoli przede wszystkim ciekawie wyeksponować tę strefę domu, a przy okazji nada całemu budynkowi bardzo ciepły i przytulny charakter.

Zastanów się nad tym, jakie oświetlenie sprawdzi się u Ciebie najlepiej. Listwy LED to idealny wybór szczególnie przy stylistyce nowoczesnej. Eleganckie kinkiety fantastycznie dopełnią klasyczne drzwi zewnętrzne o frezowanych zdobieniach. Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem mogą okazać się też lampy na czujnik lub solarne.

Rośliny mają moc!

Jest wiele sposobów na to, by ozdobić wejście do domu. Możesz postawić na przeróżne figurki, rzeźby i inne podobne dekoracje. Jednak w tej kategorii bezkonkurencyjne są przede wszystkim rośliny.

Za pomocą odpowiednio dopasowanych roślin możesz stworzyć aranżację o dowolnym charakterze i stylu. Perfekcyjnie przystrzyżone krzewy doniczkowe to wręcz idealny dodatek do eleganckiego domu w dworkowym stylu. Bluszcz pokrywający częściowo jedną ze ścian stworzy niepowtarzalny, angielski klimat. Długie trawy idealnie komponują się za to ze skandynawskimi akcentami.

Tematyczne aranżacje wejścia do domu — jak ozdobić drzwi zewnętrzne?

Twoje wejście do domu może zmieniać się wraz z porami roku. Ozdabiaj drzwi zewnętrzne wedle konkretnych świąt i wydarzeń. Oczywiście najwspanialsze dekoracje tworzy się na Boże Narodzenie. To idealny czas na światełka, bombki i tematyczne figurki. Ogromną frajdę może sprawić też wymyślanie aranżacji na Halloween. Wtedy możesz naprawdę puścić wodze fantazji! Baw się tym!

Ładnie i funkcjonalnie — czyli pomysły na praktyczne wykorzystanie wejścia do domu

Strefa obejmująca wejście do domu przy odpowiedniej aranżacji może okazać się także bardzo funkcjonalna. Wystarczy dosłownie kilka dodatków, aby stworzyć z niej piękny ganek, który stanie się Twoim ulubionym miejscem na wypoczynek z kubkiem herbaty lub z książką. Jeśli dysponujesz dodatkową przestrzenią, wykorzystaj ją i postaw tam piękną ławkę, krzesła lub nawet fotel bujany.