Autor: Dopoznania.pl
19 października, 2020Porady

Jak zabezpieczyć aluminiowe meble ogrodowe przed zimą?

Meble ogrodowe z aluminium wyróżniają się estetyczną i lekką konstrukcją, która sprawdza się podczas użytkowania. Dzięki uniwersalnej formie doskonale prezentują się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach domowych ogrodów. Aby jednak cieszyć się ich funkcjonalnością oraz wyglądem przez wiele lat, należy zadbać o odpowiednią konserwację przed sezonem zimowym. Sprawdź, co należy zrobić!

Dlaczego aluminiowe meble ogrodowe należy zabezpieczyć przed zimą?

Aluminiowe meble ogrodowe wykonane są z solidnego materiału, dzięki czemu wyróżniają się jedną z najbardziej pożądanych wytrzymałości na tle innych elementów wyposażenia ogrodu. Ich największą zaletą jest zewnętrzna powłoka zabezpieczająca przed korozją oraz utratą koloru. W efekcie meble z aluminium nie są kłopotliwe i można je łatwo przygotować do sezonu zimowego, kiedy nie będą użytkowane.

Mimo że meble aluminiowe do ogrodu są bardzo trwałe, to jednak wymagają szczególnego podejścia właścicieli, aby cieszyli się nimi przez długie lata. Przede wszystkim należy zadbać o dokładne oczyszczenie mebli po sezonie oraz zmagazynowanie ich w bezpiecznym miejscu. Dzięki temu meble unikną wszelkich uszkodzeń mechanicznych oraz ryzyka związanego ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Konserwacja mebli ogrodowych z aluminium krok po kroku

Meble ogrodowe z aluminium są bardzo wytrzymałe, jednak już późną jesienią, kiedy temperatury znacznie zbliżają się do 0 stopni, warto je schować w garażu lub piwnicy. Na szczęście zadanie to nie wymaga wiele energii, ponieważ modele aluminiowe słyną ze swojej niewielkiej masy. Jeśli już podczas zakupu mebli zwrócisz uwagę na ich praktyczność, to niektóre krzesła da się złożyć jedno na drugie, dzięki czemu będą zajmowały mniej przestrzeni w schowku.

Zanim jednak wyniesiesz meble do bezpiecznego miejsca, należy je dokładnie umyć. Kurz, pyłki z roślin, błoto lub resztki trawy to tylko część zanieczyszczeń, jaka mogła znaleźć się na zestawie ogrodowym. Na szczęście zabrudzenia tego typu łatwo możesz usunąć za pomocą wilgotnej szmatki i letniej wody z płynem uniwersalnym lub zawsze dostępnym płynem do naczyń. Meble ogrodowe z aluminium nie wymagają stosowania specjalnych, profesjonalnych środków chemicznych oraz impregnatów, dzięki czemu możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy oraz czasu. Dodatkowo podczas mycia lepiej zrezygnować z myjek ciśnieniowych. Wilgotna szmatka skutecznie usunie wszystkie zabrudzenia. Po zakończeniu czyszczenia meble można wytrzeć do sucha miękką ściereczką.

Nie każdy dysponuje odpowiednią przestrzenią magazynową, dlatego, jeśli nie masz gdzie schować mebli, możesz je zabezpieczyć w inny sposób. W tym celu należy wykorzystać folie, plandeki lub specjalne pokrowce na meble ogrodowe. Przed ich założeniem meble należy jednak również dobrze wyczyścić i osuszyć. Wykorzystane przykrycie powinno być nie tylko szczelne, ale również odpowiednio zabezpieczone, aby nie zerwał go porywisty wiatr oraz marznący śnieg, czy lód. Pamiętaj, że to jak zadbasz o swój zestaw, decyduje o jego trwałości.