Autor: Dopoznania.pl
5 listopada, 2021Inne

Jak zaplanować podróż z UK do Polski?

Czasy pandemii jeszcze nie minęły, ale podróże są w naszym życiu niezbędne. Czy to wyjazd służbowy, czy odwiedziny u wnuków lub weekendowy wyjazd citybreak - każdemu się należy. Zastanawiasz się, jakie ograniczenia w podróży z UK do Polski wprowadziła pandemia? Zaplanuj z nami podróż z UK do Polski!

Jaki środek transportu wybrać?

Podróż z UK do Polski można wybrać na dwa sposoby: drogą lądową przez kanał La Manche lub samolotem. Droga lądowa to możliwość wyboru podróży autokarem lub samochodem. Nie ukrywajmy jednak, że podróż samolotem jest zdecydowanie szybsza, a co za tym idzie - bardziej komfortowa.

Podróż z UK do Polski drogą lotniczą można wybrać z (prawie) wszystkich lotnisk w Polsce. Obecnie, z powodu Covid-19, na lotnisku i na pokładzie samolotu obowiązkowe jest noszenie maseczki, a fotele zajmuje się z zachowaniem wymaganego dystansu. Podróż jest zatem także bezpieczna. Loty z UK do Polski podlegają czasem zmianom w związku z dynamiką zakażeń, warto więc śledzić sytuację na bieżąco.

Kiedy najlepiej zaplanować podróż z UK do Polski?

Niezależnie od tego, czy lubisz podróżować z UK do Polski na „niedzielny obiad”, czy od wielkiego święta, najlepiej podróż zaplanować z wyprzedzeniem. To nie tylko pewność posiadania miejsca w samolocie, ale także mniejszy koszt biletu, bowiem im wcześniej zarezerwujemy bilet, tym mniej za niego zapłacimy.

W czasie pandemii przygotujcie dodatkowe środki na ubezpieczenie biletu i gwarancję zmiany terminu, bądź rezerwacji z powodu nieprzewidzianych okoliczności. To zabezpieczy Was przed ewentualnym przepadkiem biletu w razie ponownego lockdownu.

Nie odkładajcie planowania podróży z UK do Polski na później, ponieważ czasy są bardzo niepewne i nie można przewidzieć tego, co wydarzy się w najbliższej przyszłości. Czasami warto odłożyć sprawy zawodowe na bok, żeby spotkać się z rodziną i przyjaciółmi nie tylko z powodu nadzwyczajnych okoliczności, ale tylko po to, żeby ze sobą być.

Planowanie podróży z UK do Polski samolotem jest proste i nie wymaga w dzisiejszych czasach wielkich nakładów finansowych. Czasy Covid-19 wbrew pozorom nie nałożyły na nasze wyjazdy większych ograniczeń. Obowiązek noszenia maseczki jest wymagany w każdym zamkniętym pomieszczeniu, dlatego jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Podróż z UK do Polski samolotem nie trwa godzinami, a ten czas możemy sobie zorganizować w przyjemny sposób. Loty odbywają się regularnie do największych Polskich miast. Z pewnością wybierzecie dla siebie komfortową opcję przelotu!