Autor: Dopoznania.pl
12 października, 2020Porady

Jak zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu?

Rynek mieszkaniowy jest dzisiaj bardzo dynamiczny i zróżnicowany. Kiedy jednak podejmiemy decyzję, że czas skończyć z wynajmem i wreszcie osiąść na swoim, powstaje szereg pytań, na które będziemy musieli odpowiedzieć. Kredyt czy gotówka? Z pierwszej czy drugiej ręki? Dwa czy trzy pokoje? A może… mieszkanie deweloperskie? Co wybrać? Odpowiedź znaleźć można poniżej.

Nowoczesne inwestycje w sercu Warszawy

Mieszkania deweloperskie cieszą się bardzo dużą popularnością. Po pierwsze, pozwalają na ustalenie korzystnych warunków, które w dużej mierze dyktujemy sami. Po drugie, takie mieszkania mogą jeszcze przed powstaniem zostać zmodyfikowane na nasze potrzeby i według osobistych sugestii. Po trzecie wreszcie, zyskujemy lokum, w którym wcześniej nikt nie mieszkał i które będzie całkowicie nasze! Wiele inwestycji, zwłaszcza w Warszawie, ale przecież nie tylko, prowadzi obecnie Profbud, zaufana firma deweloperska z długą tradycją i wieloma zakończonymi sukcesem budowami. Warto postawić na sprawdzonego i zaufanego gracza, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Profbud to bowiem gwarancja rzetelnie spełnionych warunków umowy i mieszkania, które swoją jakością będzie nas cieszyć jeszcze przez długie lata. Przyjrzyjmy się, na które z powstających osiedli warto zwrócić uwagę w najbliższym czasie.
Stella
Stella to projektowane na potrzeby nowoczesnych, młodych ludzi osiedle w samym sercu Bemowa. Dzielnica ta od lat jest jedną z najmodniejszych części stolicy, a od niedawna również całkiem niezłym miejscem do życia. Dynamiczna rozbudowa sprawiła, że Profbud postanowił zainwestować w nowoczesny budynek o wysokim standardzie, w którym znajdą się aż 74 mieszkania o różnym metrażu. Budynek ten będzie czteropiętrową perłą warszawskiego osiedla, a jego nietypowa bryła przyciągać będzie wzrok już z daleka. To miejsce zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie wszechobecną zieleń i spokojną okolicę.
Ligia 
Osiedle Ligia to kolejna z ciekawych inwestycji Profbud. Tym razem mówimy o mieszkaniu z dala od zgiełku centralnej stolicy – malowniczym Ursusie. To szczególnie częsty wybór rodzin z dziećmi, dookoła znajduje się bowiem mnóstwo zieleni, parków, ale także szkoły i przedszkola w niedużej odległości. Ursus zdecydowanie stawia na rodzinę – tak samo wygląda sprawa z osiedlem Ligia. Znajdzie się na nim jeden pięciopiętrowy budynek z 78 mieszkaniami, głównie dwu- i trzypokojowymi, niektóre nawet z własnymi ogródkami lokatorskimi. To zdecydowanie gratka dla miłośników tej bardziej zielonej i cichej części Warszawy czy jej okolic.