Autor: Dopoznania.pl
6 maja, 2021Porady

Jaki basen ogrodowy Intex czy Bestway?

Co jest lepsze Bestway czy Intex? Przed takim pytaniem stają najczęściej osoby planujące zakup basenu ogrodowego. Obie te marki oferują podobne produkty oraz określane są, jako liderzy na rynku, jeśli chodzi o baseny ogrodowe. Dlatego też w tym artykule postanowiliśmy rozstrzygnąć ten odwieczny spór i pomóc zdecydować osobom stojącym przed dylematem, dotyczącym tego, której marki basen wybrać do swojego ogrodu.

 

Bestway czy Intex? Porównanie firm

Intex czy Bestway? Decyzja nie jest łatwa, tym bardziej, że na pierwszy rzut oka baseny tych marek prezentują się niemal identycznie oprócz logo, jakim są opatrzone. Prawda jest jednak taka, że historia tych firm prezentuje się całkiem odmiennie. 

Baseny ogrodowe Intex

Marka Intex jest obecna na rynku przede wszystkim dłużej niż jej główna konkurencja, działa ona bowiem od lat 80 ubiegłego wieku. Od samego początku firma ta stawiała na rozpoznawalność, innowacyjność oraz zaufanie, jakie chciała zbudować u swoich klientów. Jej pierwszym produktem była piłka plażowa, a w 1997 roku do sprzedaży trafiły pierwsze baseny Intex, dzięki którym marka ta zyskała ogromna popularność. Obecnie basenu Intex, a także inne akcesoria plażowe tej marki sprzedawane są w ponad 100 krajach na całym świecie.

Baseny Bestway

Kiedy Intex powoli podbijał już ze swoimi produktami ogrody, marka Bestway zaczynała dopiero powstawać. Została ona bowiem założona w 1994 roku w Szanghaju. Obecnie jej produkty są dostępne w ponad 110 krajach na świecie. I choć baseny Bestway cechują się tak samo wysoką jakością wykonania, jak te marki Intex, należy pamiętać, że ma ona nieco mniejsze doświadczenie. 

Nasz wybór- Intex - dlaczego?

Chcąc pomóc podjąć odpowiednią decyzję osobom stojącym przed dylematem Bestway czy Intex, przeanalizowaliśmy oferty obu tych marek. Według nas bezkonkurencyjnie wygrała firma Intex, biorąc pod uwagę poniższe kryteria. 

Jakość

Baseny Intex cechują się przede wszystkim innowacyjną budową zapewniającą ich trwałość i niezawodność przez wiele lat. Wykonywane są one bowiem nawet z trójwarstwowego materiału, który minimalizuje ryzyko przebić powłok basenowych. 

Cena 

Kolejnym kryterium, w którym marka Intex góruje nad basenami Bestway jest ich cena. W wielu przypadkach za basen Intex o takich samych wymiarach, jak ten produkowany przez konkurencję trzeba bowiem zapłacić nieco mniej, dzięki temu można zaoszczędzić na zakupach. 

Dostępność

Baseny Intex są łatwo dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie. Bardzo często można je spotkać w popularnych hipermarketach, a także supermarketach budowlanych. Nie ma także niemal żadnego sklepu internetowego sprzedającego baseny ogrodowe, który nie posiadałby w swojej ofercie produktów marki Intex. 

Szeroki wybór różnorodnych modeli z osprzętem w zestawie

Marka Intex oferuje również dla swoich klientów bardzo szeroki wybór basenów. Znaleźć w niej można zarówno baseny dmuchane, jak i rozporowe oraz stelażowe, które bardzo często sprzedawane są z dodatkowymi akcesoriami dołączonymi do nich w cenie podstawowego produktu. Wśród akcesoriów tych znajdują się między innymi: 

  • pompy basenowe,
  • drabinki,
  • maty pod basen, 
  • zestawy naprawcze. 

Jakie baseny (rodzaje) i gdzie kupić od Intex?

Jak już wcześniej wspomniano w ofercie marki Intex można znaleźć różnorodne rodzaje basenów, takich jak:

  • baseny dmuchane- o niewielkich wymiarach, przeznaczone dla najmłodszych, 
  • baseny rozporowe- o okrągłym kształcie, cechujące się dużą przestrzenią w niecce przy niewielkiej ilości zajmowanego miejsca w ogrodzie, polecane na działki rekreacyjne, a także dla rodzin z dziećmi,
  • baseny stelażowe- czyli największe baseny Intex, cechujące się dzięki swojej konstrukcji naprawdę okazałymi wymiarami zapewniającymi możliwość korzystania z nich zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Sprawdzające się w dużych ogrodach. Osobom poszukującym tego typu basenów w szczególności polecamy baseny stelażowe dostępne w sklepie Intex Market.pl, które oferowane są w tym miejscu w naprawdę atrakcyjnych cenach, wraz z gwarancją producenta. 

Podsumowując, pomimo tego, jakie opinie posiadają baseny Bestway wśród swoich użytkowników, my i tak skłaniamy się ku marce Intex, która ma większe doświadczenie w produkcji tego typu asortymentu, a do tego oferuje dla swoich klientów wiele korzystnych cenowo rozwiązań, jak chociażby baseny z osprzętem w zestawie.