Autor: Dopoznania.pl
25 czerwca, 2021Porady

Jaki materac wybrać, aby czuć się wypoczętym?

Odpoczynek i czas nocnej regeneracji są bardzo ważne dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania człowieka. Uczucie wypoczynku i relaksacji ciała jest możliwe, dzięki prawidłowej higienie snu, na którą w dużej mierze wpływa podłoże, na którym odpoczywany. Dobrze dobrany materac jest jednym z kluczowych elementów, dzięki któremu mięśnie szkieletowe oraz najważniejsze organy mają szansę prawidłowo się regenerować oraz usprawnić swoje działanie. Jaki materac wybrać, aby o poranku czuć się pełnym sił i gotowym do działania?

Materace sprężynowe - jakie właściwości je wyróżniają?

Dobrej jakości materac pozwala na maksymalne wspieranie pozycji ciała podczas snu. Właściwe podparcie umożliwia przesypianie nocy w naturalnej, swobodnej pozycji, dzięki której organizm ma szansę zregenerować siły i usunąć napięcia mięśniowe, powstałe na skutek stresu. Wysokiej klasy podłoża w swojej ofercie posiada producent Hilding Anders

Materace sprężynowe, jakie oferuje marka wyróżniają się nie tylko wysoką jakością, ale też zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań, jak sprężyny bonnelowe, kieszeniowe InterActive czy PocketPlus. Podłoża sprężynowe charakteryzują się zwiększoną elastycznością punktową, dzięki rozlokowaniu niewielkich sprężyn do osobnych, flizelinowych kieszonek. Pozwala to pracować każdej, pojedynczej sprężynie bez wpływu na inne tak, aby maksymalnie poprawić komfort odpoczynku użytkownika. Doskonałym modelem sprężynowym jest Hilding Cha-cha, który cechuje się konstrukcją opartą o sprężyny kieszeniowe. Poza trwałością i komfortem użytkowania materac wyróżnia się obecnością siedmiu stref twardości, które dobroczynnie wpływają na zdrowie kręgosłupa, zwłaszcza odcinka szyjnego.

Wypełnienie z pianki - czy materac piankowy jest dobrym wyborem?

Marka Hilding proponuje także wysokiej jakości materace z blatów pianek, które wyróżniają się zwiększonym poziomem elastyczności, a także umiejętnością dopasowania swojej powierzchni do kształtu i pozycji ułożenia ciała użytkownika. Dodatkowo, modele z pianki są lekkie, co znacznie ułatwia ich transport i samodzielne obracanie na drugą stronę w trakcie użytkowania. Marka Hilding w swoich modelach stosuje nowoczesne pianki Visco, FloFom, HR lub Velvet Touch, które są wysokoelastyczne, a także odporne na nacisk ciężaru ciała. Materace piankowe sprawdzą się również dla alergików, dzięki otwartokomorowej strukturze wypełnienia, która poprawia cyrkulację powietrza. Roztocza, kurz czy inne patogeny znacznie utrudniają zasypianie i efektywne przesypianie nocy osobom borykającym się z alergiami, dlatego wybór materacy piankowych lub lateksowych znacznie poprawi higienę snu i przebieg odpoczynku.

Ciekawym modelem piankowym z oferty marki Hilding jest materac Rock&Roll. To model o zwiększonej twardości, dzięki czemu sprawdzi się dla osób o większej masie ciała oraz dla par. Wykonany jest z najwyższej jakości pianki HR, która nie odkształca się podczas użytkowania, a także zapewnia właściwe oparcie dla zmęczonego ciała i kręgosłupa. Dzięki odpowiedniej konstrukcji pianki możliwy jest zwiększony przepływ powietrza w jej wnętrzu, co znacznie utrudnia namnażanie się grzybów, roztoczy i innych alergenów. To bardzo ważne dla utrzymania czystości i higieny modelu podczas użytkowania.

Wybór materaca, który wyróżnia się jakością i parametrami dopasowanymi do osobistych potrzeb pozwala zachować maksymalną higienę snu i znacznie poprawić przebieg nocnej regeneracji. Produkty oferowane przez markę Hilding cieszą się pozytywnymi opiniami specjalistów i użytkowników, co świadczy o ich skutecznym wpływie na nocny odpoczynek.

Jak dobrać materac przez Internet? - zobacz video