Autor: Dopoznania.pl
30 kwietnia, 2021Porady

Jaki młot wyburzeniowy wybrać? Podpowiadamy

Młot wyburzeniowy. Jego obecność przy pracach remontowych bywa niedoceniona, zaś jego brak niezwykle utrudnia zadanie. Trzeba wiedzieć, do czego służy oraz to jak o niego dbać, by służył jak najdłużej. To tylko kilka porad, które jednak mogą uchronić przed nieplanowanymi konsekwencjami nieprawidłowej eksploatacji.

Do czego młot wyburzeniowy będzie nam potrzebny?

Mówiąc o młocie wyburzeniowym, należy mieć świadomość, iż tak jak w przypadku innych elektronarzędzi podzielić je można na profesjonalne oraz te dedykowane tak zwanemu domowemu użytkowi. Rozróżniają je takie czynniki jak moc, energia i częstotliwość udaru. Oprócz tego sama wytrzymałość urządzenia, które czasami poddawane bywa naprawdę ciężkim zadaniom, jest zróżnicowana pomiędzy występującymi na rynku modelami.

Młot wyburzeniowy jest nieodzownym pomocnikiem podczas prac remontowych, gdy wymagana jest likwidacja określonych obiektów, a więc podczas kucia w betonie i kamieniu oraz innych kruszących się twardych powierzchni, podczas przebijania ścian i skuwania posadzek.

Najczęstsze błędy podczas używania młota wyburzeniowego

Podstawowym błędem związanym z użytkowaniem młota wyburzeniowego jest... wybór niedostosowanego do wykonywanych prac narzędzia. Niedoświadczeni remontowcy wybierają zwykle sprzęt o niskich parametrach technicznych, które nie są w stanie w zadowalający sposób wykonać zadania – i tutaj warto wiedzieć, że praca cięższym sprzętem powierzona powinna być w ręce osoby, która zawodowo zajmuje się wyburzaniem.

Wiele osób ma tendencję do intuicyjnej obsługi młota wyburzeniowego. I o ile współczesny dorobek technologiczny pozwala na intuicyjną obsługę, o tyle nie warto zapominać o uprzednim zapoznaniu się z instrukcją. Naprawdę niewiele trzeba, by ulubiony sprzęt uległ uszkodzeniu choćby poprzez nieprawidłową selekcję udaru.

Jak należy dbać o młot wyburzeniowy?

Żaden sprzęt nie jest niezawodny, albo inaczej – każdy sprzęt jest zawodny przy nieprawidłowej o niego dbałości. Nie warto bagatelizować tego aspektu bycia użytkownikiem młota wyburzeniowego, a raczej traktować ją jako zwyczajny element korzystania z niego.

Istotna jest regularna konserwacja polegająca zwłaszcza na smarowaniu poszczególnych części maszyny za pomocą kilku kropel oleju podawanego specjalną tuleją lub przy pomocy naolejacza mgłowego. Bezwzględnie należy pamiętać także o napojeniu młota po każdej dłuższej przerwie, która spędził na półce.

Walizki, w które zaopatrzone są młoty, nie stanowią jedynie funkcji dekoracyjnej czy ułatwiającej przeniesienie zakupu ze sklepu. Dedykowane są bezpiecznemu przechowywaniu. Znacząca jest selekcja miejsca, służącego za schronienie dla młota w okresie nieużytkowym – musi ono być suche, utrzymujące temperaturę powyżej 10 stopni Celsjusza.

Jeśli planujesz budowę lub remont sprawdź koniecznie wynajem elektronarzędzi w wypożyczalni BM Rent – The CAT Rental Store.