Autor: Dopoznania.pl
2 grudnia, 2021Porady

Jakie łóżko wybrać do loftowej sypialni?

Pomieszczenia w stylu loftowym zyskują na popularności. Są one bardzo modne, bo łączą ze sobą styl przemysłowy z nowoczesnym. Można też zauważyć w nim wpływy minimalizmu. Ten styl ma wielu miłośników, więc w wielu sklepach i katalogach wnętrzarskich jest on pokazywany jako jeden z najgorętszych trendów. Przyjrzyjmy się mu bliżej. Jak wyglądają łóżka loftowe do sypialni? Czym się charakteryzują? Jak wybrać najlepsze?

 

Drewno i metal

Loft to mieszkanie urządzone w budynku poprzemysłowym. Tworzy się je w starych magazynach i fabrykach. Bardzo często w nowopowstałym mieszkaniu widoczne są pozostałości po starym przeznaczeniu budynku. Z tego powodu nikogo nie dziwią stare cegły na ścianach albo filary ze starego drewna. W takich pomieszczeniach czasami nawet pozostają widoczne elementy ze stali, które wcześniej stanowiły ważne części linii produkcyjnych. Nie wszystko można usunąć podczas przebudowy i nie wszystko też chce się usunąć. Niektórzy projektanci rozmyślnie pozostawiają industrialne elementy wyposażenia po to, by wykorzystać je na nowo w aranżacji mieszkalnej i dać im drugie życie. W loftach króluje metal i stare drewno. Łatwo się więc domyślić, że łóżka do sypialni zaprojektowanej w tym stylu, także powinny być wykonane właśnie z tych materiałów.

Sporo możliwości

Łóżka loftowe do sypialni łączy surowy styl. To meble, w których nie ma miejsca na ozdobniki i bogate detale. Łóżko ma być praktyczne i nawiązywać do stylu industrialnego. Z tego powodu wiele modeli ma ramy wykonane z metalu. Czasami są one złagodzone przez dodatki w postaci drewnianych desek. Tutaj trzeba jednak zwrócić uwagę, że zdecydowanie bardziej pożądane jest prawdziwe drewno niż płyty wiórowe w okleinie. Na szczególną uwagę zasługują deski z recyclingu np. z rozbiórek. Można je przeszlifować, na nowo zabejcować i wykorzystać je ponownie. W tym wypadku wcale nie chodzi o to, by drewno było bez skazy. Ewentualne ślady jego wcześniejszego użytkowania mogą być jego zaletą. Czasami drewno nawet specjalnie postarza się, by mebel prezentował się bardziej dostojnie. W łóżkach loftowych najczęściej to nogi są stalowe, a rama i wezgłowie jest z drewna. Warto też wspomnieć, że unika się raczej stali z połyskiem. Dużo częściej spotyka się elementy ze stali pomalowanej proszkowo na czarno. Jest ona elegancka i łatwa w utrzymaniu czystości. Czerń dobrze wygląda w zestawieniu z innymi kolorami, więc łatwo jest wykorzystać ją w aranżacji. Chłodna czerń doskonale prezentuje się z ciepłymi odcieniami brązu i razem tworzą dobraną parę.