Autor: Dopoznania.pl
21 grudnia, 2022Porady

Jakie płytki wybrać do łazienki?

Planujesz remont łazienki? Zastanawiasz się nad wyborem płytek i szukasz inspiracji aranżacyjnych? Istnieje wiele możliwości wykończenia łazienki, aczkolwiek płytki są najkorzystniejszą alternatywą — ułatwiają zachowanie pomieszczenia w czystości. Chcesz wiedzieć, jakie płytki wybrać do łazienki, aby nie żałować swojej decyzji? Przeczytaj i sprawdź! Modne wzornictwo płytek nadaje pomieszczeniom nowoczesnego designu, a ich liczne zalety doceni każdy użytkownik. Warto jednak zastanowić się, na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru.

 

Aspekty, na które warto zwrócić uwagę wybierając płytki do łazienki

Funkcjonalność, praktyczność i unikalny wygląd - to trzy zasady aranżacji wnętrz. Z tego powodu przed wyborem płytek warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa, np. w salonie łazienek w Gdyni.

Najczęściej klienci kierują się dwiema cechami: atrakcyjnym wzornictwem i kształtem produktów. Jednak ważniejsze są parametry techniczne.

Właściwości płytek a ich zastosowanie

Korzystnie jest zwrócić uwagę na stopień odporności danych produktów na uszkodzenia i wilgoć. Szczególne znaczenie w mieszkaniach, gdzie przebywają dzieci i osoby starsze, ma antypoślizgowość wyrażona symbolem od R9 do R13. Parametr ten określa bezpieczeństwo użytkowania produktu. Im wyższa liczba, tym większa antypoślizgowość.

Przydatną właściwością jest stopień natężenia ruchu: PEI. Przy planowanym częstym korzystaniu z łazienki, zaleca się wybór wyższego oznakowania podczas wizyty w miejscach typu salon łazienek. Gdynia jest miastem, gdzie bez trudu znajdziesz produkty PEI 4.

Aby uniknąć pleśni w pomieszczeniu, należy zainteresować się poziomem nasiąkliwości płytek. Korzystnie jest wybierać produkty o maksymalnie 3% chłonności.

W jaki sposób indywidualnie dobrać płytki łazienkowe?

Kwestie indywidualne obejmują gust i oczekiwania danej osoby. Można tutaj wyszczególnić:

  • kolor;
  • zdobienia i szczegóły;
  • wykończenie — błyszczące lub matowe;
  • kształt.

Warto jednak pamiętać, że wszelkie pomysły aranżacyjne powinny być dopasowane do cech łazienki, w tym jej metrażu i sposobu oświetlenia.

Mała i duża łazienka, czyli czym się kierować kupując płytki łazienkowe?

W przypadku większych pomieszczeń można pozwolić sobie na bardziej odważne aranżacje, wplatając w nie np. czarny kolor, różne kształty i kolory płytek oraz ich matowe wykończenie. Są one eleganckie, a zabrudzenia są mniej widoczne.

Z kolei w mniejszych łazienkach sprawdzą się jasne kolory produktów o klasycznych kształtach. Dobrym rozwiązaniem są dwa odcienie wybranego wzoru. Tutaj sprawdzą się płytki błyszczące, odbijające światło, rozświetlające przy tym pomieszczenie, optycznie je powiększając.

Moc inspiracji, czyli dostępne możliwości w salonach łazienek w Gdyni

Ostatnio popularnością cieszą się drewnopodobne wzory płytek. Stąd też do pomieszczeń o wzmożonej wilgotności klienci decydują się na łatwy w pielęgnacji gres drewnopodobny. Tego typu produkty są trwałe i bez trudu można utrzymać je w czystości, a przy tym wyglądają nowocześnie. Jest to ciekawa opcja na posadzkę łazienki.

W salonie łazienek w Gdyni dostępnych jest wiele rodzajów wzorów płytek, nie tylko imitujących drewno, ale także dekoracyjnych, które sprawdzą się na ścianie.

Decydując się na różne rodzaje i wzory płytek w jednym pomieszczeniu, warto pamiętać, aby pochodziły one od jednego producenta, dzięki czemu będą miały tę samą grubość i zbliżone wymiary.