Autor: Dopoznania.pl
31 maja, 2022Newsy

Jeżyce – dzielnica warta zamieszkania!

Poznańskie Jeżyce to pełna kontrastów dzielnica, w której tradycja spotyka się z nowoczesnością, a miejski charakter idealne współgra z naturą i spokojem. Trudno się dziwić, że ta część miasta zyskuje coraz większe grono miłośników, którzy decydują się rozpocząć nowy rozdział życia właśnie w tym „fyrtlu” Poznania.

Potencjał dzielnicy doceniają także deweloperzy, którzy chętnie realizują tu swoje nowe projekty mieszkaniowe. Jedną z ciekawych propozycji tego typu jest Modena. W ramach I etapu inwestycji, deweloper Cordia, przygotuje 263 mieszkania, dopasowano do indywidualnych potrzeb nabywców. Atrakcyjny wybór lokali, od niewielkich, choć funkcjonalnych kawalerek, aż po przestronne 4-pokojowe „M”, sprawia, że swoje miejsce znajdzie tu zarówno singiel, para, jak i rodzina z dziećmi. Warto dodać, że równie wszechstronny i wielowymiarowy charakter ma zaproponowana przez dewelopera lokalizacja. Zapraszamy na wycieczkę po Jeżycach!

Zacznijmy od bogatego zaplecza handlowo-usługowego, które z pewnością podniesie komfort codziennego życia. W pobliżu inwestycji Modena działają sklepy spożywcze, sklepy branżowe, punkty usługowe i markety. Prawdziwą perełkę stanowi, kultowy już, Rynek Jeżycki. W okolicy nie brakuje także placówek edukacyjnych – żłobków, przeszkoli i szkół. Rodzice, którzy cenią czas, wygodę i bezpieczeństwo z pewnością będą zadowoleni. Mówiąc o codziennych potrzebach, nie można zapomnieć o komunikacji miejskiej. W pobliżu inwestycji dewelopera Cordia kursują autobusy i tramwaje, którymi w szybki i wygodny sposób dojechać można do centrum oraz innych części Poznania. Jeżyce to także prawdziwe zagłębie modnych, topowych lokali gastronomicznych. Działają tu liczne knajpki, restauracje i kawiarnie. Niezależnie od tego, na jaką kuchnię masz apetyt, na Jeżycach z pewnością najesz się do syta. Druga twarz Jeżyc ma iście kulturalny sznyt. Na terenie dzielnicy zlokalizowane jest Kino Rialto, Teatr Nowy oraz Dom Tramwajarza.  

Niecodzienne połączenia to specjalność Jeżyc. Pomimo swojego wielkomiejskiego charakteru, dzielnica ma do zaoferowania wiele terenów rekreacyjnych. Miłośnicy relaksu na świeżym powietrzu doceniają szczególnie Ogród Botaniczny i Rusałkę. W wolnym czasie, warto odwiedzić także Stare Zoo czy nieco bardziej oddalone Jezioro Kierskie.

Nowe mieszkanie w atrakcyjnej części Poznania? Zamelduj się na Jeżycach! Sprawdź ofertę Modeny i wybierz nowe cztery kąty, które spełnią wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania.