Autor: Dopoznania.pl
27 czerwca, 2022Newsy

Jeżycka Modena wraca do łask

Lata temu, bo u początków XX wieku, na poznańskich Jeżycach powstał zakład krawiecki. Umiejscowiony w rejonie ul. Kraszewskiego i Jackowskiego, początkowo był on miejscem, gdzie niemieccy żołnierze szyli umundurowania. Przez kolejne lata, zmiany oraz wojny, zakład zmieniał właścicieli, zmieliły się również wyroby tam wytwarzane.

Okres największej świetności miał on w okresie PRL, kiedy to właśnie Modena stała się jednym z największych zakładów w Wielkopolsce oraz głównym zakładem odzieżowym w kraju. Szyte były tu m.in. garnitury, płaszcze czy kurtki. Spora część wyrobów była eksportowana do innych krajów. Okres szczytowego rozwoju Modeny przypada na lata 70, kiedy to poznański zakład wyróżniało np. przygotowywanie sesji fotograficznych z udziałem modelek.

Z czasem jednak zakład zaczął podupadać, produkcje stopniowo wygaszono, aż w końcu obiekt przez kilka lat stał pusty – po krawcowych, modelkach czy sesjach pozostało jedynie wspomnienie.

Obecnie jednak, dzięki deweloperowi Cordia, w budynki Modeny tchnięte zostaje nowe życie. Dziś nie zobaczymy tam co prawda nowych płaszczy czy garniturów, ale nowe mieszkania – również skrojone na miarę potrzeb nowych mieszkańców.

Nowi lokatorzy mogą obecnie wybierać pośród propozycji z I etapu realizacji projektu, a więc z aż 263 mieszkań o układach od kawalerek do przestronnych, 4-pokojowych „M”. Do każdego przynależy balkon lub loggia, a dla lokali na niższych piętrach wydzielono ogródki. Deweloper przewidział również możliwość montowania klimatyzacji w mieszkaniach.