Autor: Dopoznania.pl
1 marca, 2023Porady

Kiedy warto wybrać prysznic z brodzikiem?

Niektórzy nie wyobrażają sobie łazienki bez wanny, inni zdecydowanie wolą szybki prysznic. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, możesz zdecydować się na prysznic z brodzikiem lub bez. W zależności od Twoich potrzeb brodzik może być przydatny lub zupełnie zbędny. Kiedy warto go wybrać? Kiedy z niego zrezygnować? Poznaj wady i zalety kabin prysznicowych z brodzikiem.

Kabina prysznicowa doskonale sprawdza się na co dzień, by szybko się odświeżyć po intensywnym wysiłku fizycznym bądź w czasie upałów. Wybierając kabinę prysznicową do swojej łazienki, można postawić na modele z brodzikiem lub bez brodzika. Brodziki są cenione przez wiele osób, mimo że w aranżacjach nowoczesnych łazienek często pojawiają się prysznice z odpływem bezpośrednio w podłodze. Jakie zalety mają brodziki w prysznicach? Dlaczego warto się na nie decydować?

Prysznic z brodzikiem dla rodzin z małymi dziećmi

Rodziny z małymi dziećmi cenią sobie wannę ze względu na możliwość przygotowania relaksującej kąpieli dla maluchów. Kabina prysznicowa półokrągła lub kwadratowa z brodzikiem po zatkaniu korkiem zmienia się w niewielką, zamykaną wannę. Dzięki temu brodzik prysznicowy pomaga maluchom odprężyć mięśnie. Zabawa w wodzie z pianą przynosi im wiele radości. Rodzice z kolei zawsze mogą wziąć szybki, odświeżający prysznic, gdy dzieci pójdą spać. Brodzik dobrze sprawdza się nawet w przypadku niemowląt, które zwykle nie przepadają za myciem się pod prysznicem i polewaniem się wodą z góry.

Kabiny prysznicowe z brodzikiem do małych łazienek

Kabina prysznicowa wolnostojąca z brodzikiem w małej łazience może stanąć w dowolnej części pomieszczenia. Dobrze sprawdza się w przypadku łazienek w blokach, w których nie ma możliwości dobudowania lub wyburzenia ścianek. Montaż kabiny prysznicowej tego typu umożliwia optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Można ustawić je zarówno w rogu łazienki, jak i w innym miejscu. Bez trudu doprowadzi się do niego odpływ bez konieczności wykonywania go w podłodze. Nową instalację kanalizacyjną w łazience można poprowadzić w każdym momencie, bez konieczności remontu. Brodzik na co dzień ogranicza rozlewanie wody na podłodze. Dodatkowo przydaje się do namaczania prania lub w trakcie robienia generalnych porządków. W brodziku można wyczyścić koce i wiele innych tekstyliów, których nie wolno prać w pralce automatycznej.

Kabiny prysznicowe z brodzikiem - zalety i wady

Od rodzaju kabiny prysznicowej zainstalowanej w łazience zależy funkcjonalność całego pomieszczenia. Wiele osób wybiera kabiny z brodzikiem z powodu łatwiejszej instalacji. Można je montować bez konieczności tworzenia skomplikowanej instalacji wodnej, kanalizacyjnej w ścianach i podłogach. Ponadto, głęboki brodzik pozwala przygotować kąpiel dla dziecka lub namoczyć dużą, ciężką kołdrę, by dokładnie usunąć z niej plamy. Głębokość brodzika można dostosować do indywidualnych potrzeb, by korzystanie z niego było jak najwygodniejsze.

Minusów brodzików w kabinach prysznicowych jest niewiele. Głównym problemem może okazać się nieodpowiednia wysokość brodzika w stosunku do koniecznego spadu w kanalizacji. Za niski brodzik sprawi, że woda w syfonie będzie zatrzymywać się, zamiast spływać do pionu. Dodatkowo brodzik jest niewygodny dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową z powodu wieku lub niepełnosprawności.

Zapoznaj się z ofertą na https://www.lazienkaplus.pl/pl/kabiny-prysznicowe,5,63,c/w-zestawie:kabina-z-brodzikiem/