Autor: Dopoznania.pl
30 listopada, 2021Newsy

Kleszczewo Park – koniec budowy pierwszego budynku

Na placu budowy inwestycji Kleszczewo Park praca wre. Deweloper Agrobex ogłosił zakończenie realizacji pierwszego budynku, mieszczącego 74 mieszkania o zróżnicowanej powierzchni. Kameralna zabudowa, sąsiedztwo parku, dogodny dojazd do Poznania, plac zabaw, zaciszna okolica – to tylko kilka punktów z długiej listy zalet oferowanej inwestycji.

Kleszczewo Park to obecnie jeden z największych projektów spółki Agrobex. Jego realizacja wystartowała na wiosnę 2020 roku. Inwestycja powstaje z myślą o osobach, marzących o nowym mieszkaniu pod Poznaniem, które jednocześnie nie chcą rezygnować z łatwego dostępu do niezbędnych udogodnień. Nabywców przekonują przede wszystkim nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, sprawna i szybka komunikacja z metropolią oraz cena, dużo niższa niż w centrum miasta.

Już w grudniu rozpoczynają się odbiory mieszkań z pierwszego zrealizowanego budynku. W ręce nabywców trafią mieszkania 2- i 3-pokojowe, liczące od 42,50 do 75,43 m2. Lokale parterowe posiadają ogródki, a pozostałe „M” – przestronne balkony. Co istotne, pomimo niskiej kondygnacji budynków do dyspozycji mieszkańców są windy. Każdy właściciel lokalu otrzymał również komórkę lokatorską. Nie zabraknie także miejsc parkingowych przed budynkiem.

Podobnie jak w innych projektach spółki Agrobex, np. Wilczak 20, Nowe Żegrze czy Osiedle Silesia w Zielonej Górze, również w ramach inwestycji Kleszczewo Park zostaną wykorzystane panele fotowoltaiczne, które pozwolą m.in. na oświetlenie klatki schodowej, komórek lokatorskich, drogi wewnętrznej czy parkingu. – Inwestycja Kleszczewo Park to urokliwa lokalizacja, popularne metraże mieszkań, szereg udogodnień oraz atrakcyjna cena. Co istotne, po zakończeniu realizacji planujemy również stworzyć mini ryneczek z lokalami handlowo – usługowymi oraz specjalną strefą dla mieszkańców – podkreśla Krzysztof Kruszona, prezes zarządu spółki Agrobex.

Przyjrzyjmy się bliżej lokalizacji. Miejscowość Kleszczewo jest oddalona od Poznania o około 20 km. Na uwagę zasługuje szybkie i sprawne połączenie z miastem. Dojazd do Ronda Rataje w Poznaniu trwa zaledwie 15-20 minut. Co istotne, do Kleszczewa można dojechać również komunikacją podmiejską. Warto dodać, że niezbędne na co dzień punkty znajdują się w sąsiedztwie osiedla dewelopera Agrobex. Do dyspozycji jest tu m.in. szkoła, przedszkole, sklepy oraz punkty usługowe. Kleszczewo ma także drugie, zielone oblicze. Inwestycja graniczy z urokliwym, zabytkowym parkiem, który w latach 2011-2012 przeszedł rewitalizację. Całość uzupełniają okoliczne tereny zielone pełne ścieżek spacerowych i tras rowerowych.

Aktualnie trwają prace nad kolejnymi dwoma budynkami, które pomieszczą łącznie 99 mieszkań. Zgodnie z przyjętym harmonogramem ich realizacja zakończy się w II kwartale 2022 roku. Ceny rozpoczynają się od 4600 zł/m2 brutto.