16 października, 2015Strona główna

Krzyki – dzielnica na topie

Krzyki to jedna z najmodniejszych i największych dzielnic Wrocławia. Prawie całkowicie zniszczona podczas wojny, dzisiaj prezentuje zupełnie inne, ale równie ciekawe oblicze. Całe Krzyki zajmują prawie 55 km kwadratowych, co sprawia, że poszukujący mieszkania w obrębie dzielnicy mogą je kupić zarówno blisko centrum, jak i na obrzeżach miasta. Niepowtarzalny klimat tej części Wrocławia tworzą piękne, przedwojenne wille i pałacyki, które znajdziemy w okolicy ulicy Kasztanowej, Racławickiej i Sudeckiej.

Krzyki to jedna z najmodniejszych i największych dzielnic Wrocławia. Prawie całkowicie zniszczona podczas wojny, dzisiaj prezentuje zupełnie inne, ale równie ciekawe oblicze. Całe Krzyki zajmują prawie 55 km kwadratowych, co sprawia, że poszukujący mieszkania w obrębie dzielnicy mogą je kupić zarówno blisko centrum, jak i na obrzeżach miasta. Niepowtarzalny klimat tej części Wrocławia tworzą piękne, przedwojenne wille i pałacyki, które znajdziemy w okolicy ulicy Kasztanowej, Racławickiej i Sudeckiej. Warto przespacerować się też aleją Lipową, przy której zachowało się sporo poniemieckich willi. Krzyki są jednak przede wszystkim kojarzone z dużą ilością nowych inwestycji mieszkaniowych. Wrocławian i przyjezdnych z innych miast przyciąga dobrze rozwinięta infrastruktura Krzyków – przedszkola, szkoły, punkty usługowe znajdziemy w każdym zakątku dzielnicy. Dodatkowo Krzyki są świetnie skomunikowane z resztą Wrocławia i posiadają wiele zielonych terenów, co jest ważne dla osób uprawiających sport.
 

Do miejsc, które warto odwiedzić będąc na Krzykach, należy bez wątpienia najwyższy wrocławski wieżowiec Sky Tower. Z tarasu na 49 piętrze można podziwiać panoramę całego miasta, a od 2014 roku organizowany jest Sky Tower Run, w którym biegacze mają za zadanie w jak najkrótszym czasie pokonać 1142 schody. Przestrzeń do aktywnego spędzania wolnego czasu oferuje też Park Południowy, jeden z najpiękniejszych i największych parków we Wrocławiu. Zlokalizowany na Krzykach, dostarcza mieszańcom chwili wytchnienia w otoczeniu bujnej roślinności, malowniczego stawu i zadbanych, spacerowych ścieżek. Na spragnionych kulinarnych atrakcji czeka w okolicy kilka knajpek: Dinette Bistro, Amore Mio, Hon Kong, Kofuku czy Kalimera. Na szczególną uwagę zasługuje Siesta Trattoria, włoska restauracja usytuowana niepozornie między blokami, zachwyca smakiem śródziemnomorskich potraw i prawdziwie rodzinną atmosferą. Na deser warto wybrać się do Czekoladziarni, gdzie oprócz gorącej czekolady spróbujemy także czekoladowego fondue i zakupimy ręcznie robione pralinki. Miłośnikom fantastyki, filozofii i kosmologii przypadnie do gustu księgarnio-kawiarnia Szara Przystań. To wyjątkowe miejsce na mapie Krzyków, w którym fani twórczości Tolkiena przy filiżance herbaty mogą oddać się ulubionej lekturze, zagrać w planszówki albo podyskutować w gronie osób o podobnych zainteresowaniach. Amatorzy sztuki i kultury powinni zajrzeć do Młodzieżowego Domu Kultury Krzyki. To placówka edukacji pozaszkolnej, która dba o rozwój dzieci i młodzieży poprzez organizację artystycznych zajęć i występów. MDK Krzyki jest organizatorem międzynarodowego festiwalu tańca flamenco: „Sztuka Łączy Pokolenia. Inspiracje Flamenco - Przenikanie Kultur" oraz koncertów galowych w Centrum Sztuki Impart.

Liczne walory dzielnicy Krzyki i spory wybór różnego typu nieruchomości w jej obrębie sprawia, że ta część Wrocławia cieszy się niezmiennie popularnością wśród osób rozglądających się za swoim nowym „M”. Nic dziwnego, jest to dzielnica, która wychodzi naprzeciw potrzebom swoich mieszkańców oferując wygodne i spokojne życie w dużym mieście.
 

Na Krzykach swoje inwestycje realizują tacy deweloperzy jak: Azysa Polska, Partner Capital, DR Developer, Lokum Deweloper, Murapol, Archicom, BLOCKPOL, ATC Development, INTER-ES, Matusewicz Development, Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane, Awbud - Developer, Fadesa Polnord Polska, GPI Wrocław, Locus, Ronson Development, Echo Investment, Grupa GEO, Comex Deweloperstwo, Incepti Development, DOMEX-BUD, Matusewicz Development Sp. z o.o. S. k.DR Developer Sp. z o.o, PBO DACH BUD Sp. z o.o.

Sprawdź pełną ofertę nowych mieszkań i domów na Krzykach.