Autor: Dopoznania.pl
11 września, 2022Newsy

Kupić mieszkanie to nie łatwa rzecz – zmiany oczekiwań klientów na rynku

Zmiany w naszym życiu to naturalna kolej rzeczy. To, co jeszcze niedawno mogło się nam wydawać niemożliwe i niedorzeczne, dziś okazuje się być strzałem w 10. Taka kolej rzeczy dotyczy nie tylko stylu życia, nowinek technologicznych, ale i wymogów lokalowych. Dostrzega to branża deweloperska, która obserwuje oczekiwania klientów, aby później wprowadzać w życie rozwiązania, które najbardziej ich zadowolą.

Lokalizacja, która zapewni nam wygodny i bezproblemowy dostęp do wybranych punktów, takich jak żłobek czy przedszkole. Szczególnie docenią je rodzice, których pociechy uczęszczają do tych instytucji. Najlepszym rozwiązaniem dla nich byłoby usytuowanie ich na terenie inwestycji.  - Zaplanowaliśmy taką przestrzeń na Osiedlu Poznań Malarska, które budujemy. Takie rozwiązanie pozwala rodzicom zaoszczędzić czas, ale też daje poczucie bezpieczeństwa członkom rodziny – mówi Marcin Ostojski z firmy KDM Deweloper. Inwestycja ta to również dobra opcja dla osób, które stawiają na sport i przyrodę – w ramach inwestycji powstaną stojaki rowerowe, boisko ze strefą sportu czy strefa zieleni. Deweloper zaplanował również stację ładowania pojazdów.

Ciekawa architektura połączona z nowoczesnymi rozwiązaniami i dostępem do przyrody – to cechy projektu Nowe Ogrody na Jeżycach. - W kolejnym etapie realizujemy mieszkania z ogródkami na parterze. Natomiast na poszczególnych kondygnacjach powstają lokale z tarasami do 50 mkw., balkonami nawet powyżej 10 mkw. i loggiami 13,14 mkw. Dzięki temu wypoczynek na świeżym powietrzu, w ramach własnej przestrzeni mieszkalnej jest możliwy – zauważa Piotr Łopatka z firmy Proxin.

Metraż to również ważna sprawa w przypadku kupna nowego domu lub mieszkania. Odpowiednio zaplanowany układ, wielkość lokalu dostosowana do potrzeb członków rodziny – to wymogi, które pod uwagę bierze każdy klient. - Parter z kuchnią, salonem i łazienką tworzą strefę dzienną, a piętro z trzema sypialniami, dwiema garderobami i łazienką – strefę wypoczynkową. Stawiamy na przestrzeń, czego przykładem jest salon ponad 42 mkw., czy łazienka o powierzchni ponad 8 mkw., a takich propozycji nie ma wielu. Całość uzupełnia przestronny ogród – opisuje Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments.

Klienci, szukając nowego „M”, mają w głowie swoje „mieszkanie marzeń”. Wyższe ceny oraz problemy z otrzymaniem kredytu sprawiają, że nie chcemy rezygnować z niczego z naszej listy oczekiwań. - Wnętrze musi w 100 procentach odpowiadać marzeniom. Między innymi z tego powodu tak popularne stały się mieszkania w standardzie deweloperskim, czyli „do wykończenia”. Po prostu każdy ma swoje poczucie estetyki. Ponadto nasi klienci mogą skorzystać z usług firmy redNet Dom, która przeprowadzi prace wykończeniowe od projektu po realizację, konsultując się z nabywcą – tłumaczy Mateusz Glema z poznańskiego biura sprzedaży Grupy Inwest.

Dla klientów ważne jest również umiejscowienie inwestycji na mapie Poznania. Nie jest więc dziwne, że projekty, takie jak choćby Apartamenty Bergera cieszą się sporym zainteresowaniem. - Oryginalna bryła zachowuje spójność z charakterem wildeckiej zabudowy. Projekt łączy w sobie dynamikę, dostępność infrastruktury i przestrzeni publicznej, a to pozycjonuje inwestycję jako miejsce do zamieszkania, ale także jako formę lokowania kapitału i źródło dodatkowych dochodów – mówi Agata Nowaczyk, specjalista z biura sprzedaży EBF Development.

Pamiętajmy jednak, że zakup nowego mieszkania to nie tylko poszukiwania idealnego lokalu, spełniającego nasze oczekiwania. To również transakcja finansowa, a więc często również kredyt, który zwiąże nas z bankiem na kilkanaście lat. Naturalne jest więc, że i tu szukamy udogodnień. - Klienci pytają o harmonogram wpłat poszczególnych transzy, ale też możliwość skorzystania z rządowego programu „Mieszkanie Bez Wkładu”. W kwestiach związanych z kredytem hipotecznym, do dyspozycji jest także ekspert finansowy, z którym stale współpracujemy – wyjaśnia Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development.  

Zakup mieszkania stanowi jedną z ważniejszych decyzji życiowych, zarówno dla klienta indywidualnego, jak i inwestycyjnego. Podkreślamy, że rolą każdej firmy deweloperskiej jest transparentne, przejrzyste informowanie o ofercie, kwestiach formalnych związanych z transakcją zakupu. W tym zakresie firmy należące do Polskiego Związku Firm Deweloperskich wyznaczają standardy, stanowiąc inspirację dla całego rynku mieszkaniowego – podsumowuje Joanna Janowicz, wiceprezes zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.