Autor: Dopoznania.pl
19 lutego, 2020Newsy

Łagodna zima sprzyja deweloperom

Tegoroczna zima okazuje się być łaskawa dla deweloperów. Pojedyncze dni z mrozem i stosunkowo wysoka temperatura to doskonałe okoliczności, żeby wyprzedzić lub nadgonić budowlane harmonogramy. Jakie inwestycje mieszkaniowe powstają w Poznaniu i okolicy? Na które projekty warto zwrócić uwagę? Przekonajmy się!

Rynek nowych mieszkań nie zatrzymuje się nawet na moment - statystyki GUS, w raporcie „Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń-listopad 2019”, wskazują, że w ubiegłym roku deweloperzy rozpoczęli budowę 130 tys. nowych mieszkań i rzecz jasna będą kontynuować prace.

Agrobex nie zwalnia tempa

Dobrym przykładem jest firma Agrobex. Deweloper posiada w swojej ofercie zarówno długofalowe projekty, jak i nowe propozycje. V etap osiedla Wilczak 20 na Winogradach osiągnął już stan surowy, a na terenie inwestycji Nowe Żegrze na Ratajach realizowany jest kolejny, czwarty już budynek. Praca wre także w Zalasewie pod Poznaniem, gdzie Agrobex sukcesywnie rozwija osiedle Radosna III. Warto zwrócić uwagę także na inwestycję Zielone Pobiedziska - Budynki B1 i B2 są już gotowe, a właściciele odbierają mieszkania. Jednocześnie trwa realizacja etapów B3 i B4. Nie brakuje również nowości . – Naszą propozycję mieszkaniową uzupełni nowa inwestycja zlokalizowana 15 min od Poznania,  Kleszczewo Park, gdzie rozpoczęły się prace. Wszystkie inwestycje realizujemy zgodnie z harmonogramami – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex.

Zachodnia strona Poznania w budowie

Sporym zainteresowaniem klientów rynku pierwotnego nieruchomości cieszy się zachodnia strona Poznania. Jeziora Strzeszyńskie i Rusałka wraz z pobliskimi terenami, to ciekawa okolica, która przyciąga coraz więcej nabywców. Nowe inwestycje powstają od Podolan, przez Strzeszyn, aż po Ogrody Realizujemy budynki nr 8 i 9 osiedla Reduta Nowe Podolany Kontynuacja. W budynku ósmym, zakończono elewacje, wstawiono okna, rozpoczęto montaż drzwi do lokali, układane są płytki – mówi Agata Nowaczyk z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development. Budowlańcy działają też w etapie 9: w pierwszej klatce zalewany jest strop parteru.

Kolejną ciekawą propozycją jest osiedle Rodzinne Podolany, budowane przy ul. Heleny Rzepeckiej. W ramach projektu Sky Investments powstają 2-poziomowe mieszkania (odbiór II kwartał 2020 roku) oraz liczące 91 m2 domy z ogrodami (odbiór IV kwartał 2020 roku).

Dzieje się także na placu budowy Nowych Ogrodów. W IV kwartale bieżącego roku, właściciele otrzymają klucze do nowych „M”. V etap inwestycji obejmuje 130 mieszkań o powierzchni od 27 do 103 m2. W budynku V, w klatce E rozpoczęto czwartą kondygnację. Zakończono konstrukcję klatki F. W kolejnych klatkach: G, H, I wykonano kominy na dachu, a piony kanalizacyjne i wentylacyjne wyprowadzono na dach. Postawiono wszystkie ściany działowe. Rozpoczęto prace podtynkowe i elektryczne.

Blisko miasta, blisko przyrody

Uwadze osób planujących zakup nowego mieszkania na Winogradach polecić należy zlokalizowaną przy ul. Czarna Rola, inwestycję Enklawa Winogrady. Jej ukończenie zaplanowano na IV kwartał 2020 roku. Jedną z zalet wybranej przez dewelopera lokalizacji jest bliskość Parku Cytadela. W budynku A zakończono tynki i posadzki, trwają prace wykończeniowe i elewacyjne. W budynku oznaczonym jako C, wykonano poszycie dachu, trwa montaż okien, zamontowano instalację elektryczną, rozpoczęto prace elewacyjne i tynkarskie. W trzeciej części osiedla, czyli B, rozpoczęto murowanie ścianek działowych na kolejnych kondygnacjach. Zakończono też budowę chodnika wzdłuż ul. Czarna Rola. – Enklawa Winogrady to premierowa inwestycja. Wysoka jakość wykonania osiedla będzie stanowić naszą wizytówkę - mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady.

Dużo dzieje się także u dewelopera Grupa Partner. Firma rozwija inwestycje na Śródce – Rozpoczynamy budowę II etapu projektu Nadolnik. Realizujemy Śródkę OdNowa 2, gdzie znajdą się 83 mieszkania. Kończymy halę garażową – informuje Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner. Obie inwestycje znajdują się blisko Jeziora Maltańskiego i Ostrowa Tumskiego.

Według harmonogramu „rosną” inwestycje DRN Concept Deweloper. W Przystani Warta wkrótce nastąpi odbiór, natomiast przy Leonarda 8 zakończono stan surowy.

Deweloperzy rozwijają obrzeża Poznania

Potencjał przedmieścia docenia Greenbud Development, firma realizująca osiedle Zielone Rabowice II. w III etapie inwestycji niedługo będą gotowe podjazdy i drogi z kostki. Odbiory zaplanowano na marzec. W IV etapie budowlańcy wykonują prace murarskie, a konkretnie strop parteru i ściany pięter. Podobny stopień zaawansowania prac jest na I etapie Nowego Jasina.