Autor: Dopoznania.pl
31 sierpnia, 2020Newsy

Lato wszędzie, lato na budowach

Tegoroczne lato sprzyja deweloperom! Pomimo trudnej sytuacji społeczno-gospodarczej, realizacje wielkopolskich inwestycji postępują zgodnie z przyjętymi harmonogramami. Klienci zainteresowani zakupem własnych czterech kątów mają spory wybór – wśród ofert deweloperów znaleźć można zarówno komfortowe mieszkania w Poznaniu, jak i rodzinne domy na przedmieściach.

Pandemia koronawirusa wpłynęła na wiele dziedzin, w tym także na rynek pierwotny nieruchomości. Ostatnie tygodnie to czas wzmożonej pracy na budowach. Nadal stosowane są wszelkie środki ostrożności oraz nowe rozwiązania w funkcjonowaniu wielu podmiotów biorących udział w realizacji projektów mieszkaniowych. – Branża deweloperska zastosowała szereg działań, które pozwalają bezpiecznie dopełniać zobowiązań wobec klientów i partnerów. Wszyscy prowadzimy budowy w podwyższonym rygorze sanitarnym, by prace postępowały zgodnie z założonymi harmonogramami. Kontynuujemy rozpoczęte inwestycje, wprowadzamy nowe, jak i dokonujemy procedur odbiorowych. Budujemy gospodarkę w nowej rzeczywistości – podkreśla Robert Łopiński, wiceprezes zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.

Deweloperzy uspokajają

Na wielkopolskich budowach prawa wre! – Agrobex regularnie rozwija swoje inwestycje. Sytuacja z Covid 19 nie spowodowała przestojów na budowach.  To nie pierwszy raz kiedy dostosowaliśmy się do nowych warunków, zatem terminy realizacji były i są niezagrożone – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Deweloper realizuje aktualnie ostatni budynek, zlokalizowanego na poznańskich Winogradach, osiedla Wilczak 20. Sporo dzieje się także na przedmieściach, gdzie firma buduje inwestycje: Radosna IV, Zielone Pobiedziska, Kleszczewo Park. Postępy widać także na placu budowy projektu Osiedle Silesia w Zielonej Górze.

W nowych warunkach doskonale odnalazł się również deweloper EBF Development, który od lipca przeprowadza odbiory w budynku nr osiem na osiedlu Reduta Nowe Podolany. – Nasze terminy pozostały niezagrożone, a nawet udało się przekazać klucze do mieszkań wcześniej niż zakładał harmonogram. Zaś budynek nr 9 sukcesywnie pnie się w górę. Część budynku osiągnęła już poziom 6 kondygnacj – zaznacza Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development.

Swoje projekty rozwija również deweloper Proxin Investment, który poszerzył ofertę sprzedaży o VI etap osiedla Nowe Ogrody. – W najnowszym etapie Nowych Ogrodów prowadzimy prace ziemne, stawiamy fundamenty, a do końca miesiąca pojawi się na budowie żuraw, zaś w piątym etapie trwają prace wykończeniowe. Przygotowujemy elewację, montujemy balustrad balkonowe oraz wykonujemy drogi dojazdowe – informuje Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment. Warto dodać, że firma realizuje także apartamenty wakacyjne Nautic Park.

Nowości znaleźć można także u dewelopera Sky Investments. Na osiedlu Rodzinne Podolany ruszyła sprzedaż kolejnego etapu, obejmującego mieszkania dwupoziomowe z tarasami na dachu oraz domy w zabudowie szeregowej z przynależnymi ogrodami. –  Równolegle z wprowadzeniem do sprzedaży dwóch nowych szeregów - C i F - rozpoczęliśmy też ich realizację. W sierpniu zostaną wykonane

Wielkopolska tętni życiem na budowach

Klienci planujący zakup nowego mieszkania w Poznaniu mają w czym wybierać – nowe inwestycje deweloperskie powstają w każdej części miasta. Jedną z chętnie wybieranych lokalizacji jest Śródka, gdzie swoje projekt realizuje Grupa Partner. W inwestycji Śródka OdNowa2 osiągnięto poziom 40% zaawansowania, a do końca września budowa będzie na półmetku. – Natomiast w II etapie Nadolnik Compact Apartments trwa palowanie fundamentów pod halę garażową, a już wkrótce budynek zacznie piąć się w górę – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. Nieruchomości Grupy Partner.

Osobom poszukującym nieruchomości na Winogradach polecić należy osiedle Enklawa Winogrady. Deweloper realizuje jednocześnie trzy budynki, w których znajdą się łącznie 102 nowe „M”. – Budowa jest już na bardzo zaawansowanym etapie i zmierzamy do jej zakończenia. W budynku A i C, trwają prace wykończeniowe, montowane drzwi do mieszkań, windy oraz balustrady i estetyczne osłony balkonowe. Budynek B zyskuje właśnie elewację – zaznacza Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady.

Poza Poznaniem zgodnie z harmonogramami

Lato sprzyja także budowom poza granicami miasta. Zgodnie z przyjętym planem, postępują prace dewelopera Greenbud Development. W I etapie Nowego Jasina budowlańcy kończą ściany drugiego piętra, wykonują prace dekarskie na dachu i tynki wewnętrzne. Wykonano pierwsze elewacje zewnętrzne i montaż stolarki okiennej w pierwszych lokalach. – W przypadku IV etapu Zielonych Rabowic II budynki znajdują się na różnym stopniu zaawansowania. W części domów trwają prace wykończeniowe, konkretnie w lokalach C25-C32. Wkrótce będzie podłączony prąd i wykonane podjazdy z kostki brukowej. W kolejnych domach są wylewane posadzki. W trzeciej części etapu zaczynają się prace dekarskie i wkrótce zostaną wstawione okna. Natomiast w czwartym rzędzie kończą się prace murarskie, kończymy ściany działowe w domach – podsumowuje Hanna Brygier, specjalista ds. marketingu w firmie Greenbud Development.