Autor: Dopoznania.pl
1 lutego, 2021Porady

Leżaki, czyli podstawowy element wyposażenia każdego tarasu

Taras, ogród lub duży balkon to miejsce, które warto zaaranżować we właściwy sposób. Odpowiedni wybór mebli udostępnia ogrom możliwości. Których elementów wyposażenia nie powinno zabraknąć i które produkty nabyć, by stworzyć wygodną oraz funkcjonalną przestrzeń na świeżym powietrzu? Z przyjemnością przedstawiamy kilka interesujących odpowiedzi, dzięki którym zakupy nie powinny sprawiać problemów!

Budżetowe leżaki z drewnianą konstrukcją i materiałowym siedziskiem

Chyba każdy miał okazję chociaż raz w życiu usiąść na standardowym leżaku posiadającym stosunkowo cienką drewnianą lub metalową ramę i siedzisko wraz z oparciem, które wykonane zostały z kawałka tekstylnego materiału. Może nie jest to najwygodniejsza opcja dla wielogodzinnego relaksu, lecz sama konstrukcja zajmuje niewiele miejsca, a jej cena jest naprawdę satysfakcjonująca.

Konstrukcja klasycznych leżaków z materiałowym siedziskiem jest często wykorzystywana przez różnego rodzaju lokale gastronomiczne i wypoczynkowe. Stworzenie z ich pomocą komfortowego ogródka na świeżym powietrzu jest proste i niedrogie. Jeśli więc nie dysponujesz dużą ilością wolnego miejsca na balkonie, tarasie lub w ogrodzie, w Twoim przypadku takie produkty sprawdzą się równie dobrze. 

Drewniane leżaki jako uniwersalne rozwiązanie dla każdego

Leżaki z drewnianą ramą są najpopularniejszą alternatywą dla osób, które szukają niezawodnych, wytrzymałych i estetycznych rozwiązań. Składane leżaki tarasowe z podnóżkiem i podłokietnikami z litego drewna można nabyć już w przedziale cenowym między 300-500 złotych. Biorąc pod uwagę, że jest to produkt wykonany z dbałością o najdrobniejsze detale, a jego możliwości personalizacji ustawienia są naprawdę duże, warto zastanowić się nad inwestycją. Wybierając renomowanych producent, kupujesz produkt na lata.

Oczywiście należy pamiętać również o miękkiej materiałowej poduszce. Drewniane deski mogą okazać się mało wygodne – zwłaszcza podczas wielu godzin odpoczynku na świeżym powietrzu. 

Innowacyjne i futurystyczne propozycje dla odważnych i nowoczesnych użytkowników

Meble o charakterze futurystycznym to fascynująca alternatywa dla miejsc o nieszablonowym designie nawiązującym do nowoczesności i przyszłości. Oczywiście są to doskonałe propozycje dla obiektów, które ulokowane są w nowoczesnym budownictwie, a ich aranżacja pasuje do innowacyjnych i nieszablonowych pomysłów. Świetnym zobrazowaniem takich wariantów, są m.in. leżaki ogrodowe typu pętla lub diament – dostępne w VidaXL.

Diament lub Pętla udostępniają dwa miejsca leżące, lecz ze względu na rodzaj konstrukcji, zajmują one stosunkowo dużo miejsca. Doskonale zatem sprawdzą się przy zastosowaniu ich w dużych ogrodach i na przestronnych tarasach. 

W dalszym ciągu zastanawiasz się nad tym, który model wybrać, by spełnił on oczekiwania wszystkich domowników i gości? Trzeba przyznać, że zadanie nie należy do prostych, gdyż zależy ono w dużej mierze od indywidualnych preferencji i możliwości. Warto jednak skontaktować się bezpośrednio z zespołem VidaXL, który na podstawie otrzymanych informacji przedstawi Ci wszystkie istotne informacje, inspiracje i propozycje.