6 lipca, 2016MDM

Limity MDM na III kwartał 2016

1 lipca 2016 roku opublikowano limity MDM na III kwartał 2016 roku. Zestawienie nowych maksymalnych cen metra kwadratowego mieszkań kwalifikujących się do rządowego programu Mieszkania dla Młodych niewiele różni się od wskaźników obowiązujących w ubiegłym kwartale. 

1 lipca 2016 roku opublikowano limity MDM na III kwartał 2016 roku. Zestawienie nowych maksymalnych cen metra kwadratowego mieszkań kwalifikujących się do rządowego programu Mieszkania dla Młodych niewiele różni się od wskaźników obowiązujących w ubiegłym kwartale.

W tej części roku zmieniły się jedynie limity MDM dla województwa pomorskiego. W przypadku Gdańska mamy do czynienia z podwyżką, a w gminach sąsiadujących i pozostałych miastach województwa zanotowano obniżkę limitów MDM.

Z kolei w województwie wielkopolskim limity bez zmian utrzymują się na poziomie 5 814,60 dla Poznania, 4 893,24 dla ościennych gmin i 4 077,70 dla pozostałych miast wielkopolski.

Program Mieszkanie dla Młodych ułatwia zakup własnego nowego mieszkania w Poznaniu i pozwala zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Warto jednak zauważyć, że Ci którzy chcą skorzystać z rządowego wsparcia powinni się pospieszyć. Nowelizacja ustawy o MDM przyczyniła się do wzrostu popularności projektu, w skutek czego pula środków przeznaczona na 2016 rok wyczerpała się już w połowie marca. Ratunkiem dla zainteresowanych okazała się możliwość składania wniosków na kolejne dwa lata, jednak suma zarezerwowana na 2017 rok może wyczerpać się w każdej chwili.

Sprawdź pełne zestawienie limitów MDM na III kwartał 2016 roku.