Autor: Dopoznania.pl
23 września, 2022Newsy

Modne Jeżyce z modniejszą Modeną

W dawnych czasach, dzięki zakładom Modena, Jeżyce były na TOP liście najbardziej rozpoznawalnych dzielnic Poznania. Każdy znał ubrania i kroje, które wychodząc zza drzwi zakładu, niemal natychmiast stawały się hitem. To właśnie w Modenie pracowały najlepsze szwaczki, krawcowe i projektanci.

Dziś Jeżyce są modne z innych powodów. To tutaj znaleźć można najsłynniejsze restauracje, kawiarnie i przytulne knajpki. Tutaj też pójść można do popularnego kina czy teatru, a głód wiedzy zaspokoić w bibliotekach. Tutaj po prostu chce się żyć – i potwierdza to rzesza przede wszystkim młodych ludzi, którzy na pytanie „Gdzie w Poznaniu chciałbyś mieszkać?” odpowiada chórem „na Jeżycach!”. A przyznać trzeba, że Jeżyce mają artystyczną duszę i widzi to każdy, kto choć raz odwiedził tę część Poznania.

Nic wiec dziwnego, że właśnie tutaj, pośród popularnych miejscówek, deweloper Cordia rozpoczął swoiste wskrzeszanie z martwych miejsca, które dawniej nie tylko tętniło życiem, ale i dawało popularność Jeżycom. Modena, dawny zakład, niebawem stanie się miejscem, w którym znaleźć będzie można funkcjonalne mieszkania, lokale usługowe oraz ciekawie zagospodarowane części wspólne i mała architekturę.

Modena na pewno przypadnie do gustu poznaniakom, zarówno ze względu na historię miejsca, jak i samo jej umiejscowienie na mapie.