Autor: Dopoznania.pl
12 stycznia, 2021Porady

Modny salon w 2021 roku – jakie stoły, kanapy, meble do salonu warto kupić w 2021 roku?

Trendy aranżacyjne dla mieszkań i domów cyklicznie się zmieniają, choć niektóre rozwiązania zostają z nami na dłużej. Jak będzie to wyglądało w przyszłym, nadchodzącym 2021 roku? Jakie meble do salonu – stoły, kanapy i inne wyposażenie będzie najmodniejsze?

Najważniejsze trendy do salonu na 2021 rok

Przyglądając się temu, co obecnie cieszy się dużą popularnością wśród kupujących, można dość łatwo wywnioskować, co stanie się niezwykle popularne w przyszłym roku. Trendy obecnie zostaną więc jeszcze bardziej wzmocnione, ale już dziś widać to na przykładzie sklepów meblowych, które zaczynają nam oferować produkty w najmodniejszym designie. Co będzie modne? Przede wszystkim takie kolory jak beże, czy jasne brązy, do tego coraz silniejszy nacisk kładzie się na ekologiczne rozwiązania, a co do formy – widać coraz silniejszy zwrot ku miękkim obłym kształtom. Na popularności zyskuje także powrót do przeszłości i postawienia na styl vintage.

Meble do salonu – jakie stoły będą modne w 2021 roku?

Jak zostało wspomniane, przyszły rok stanie pod znakiem naturalności, a także prostoty w formie. To oznacza, że wnętrza zdominuje drewno oraz materiały drewnopochodne, jak rattan czy bambus. Z powodzeniem łączyć się będzie go z metalem. Imitacje także będą w modzie, zwłaszcza te wysokiej jakości. Kształty? Przede wszystkim okrągłe, ale widać, że coraz powszechniej dostępne są także stoły prostokątne, kwadratowe oraz o bardziej geometrycznych kształtach. Modne stoły do salonu w 2021 roku znajdziesz na meblobranie.pl/stoly-do-salonu, dopasowanie ich do wnętrza i panującego stylu, nie powinno być trudne. Producenci oferują nam naprawdę szerokie spektrum możliwości.

Jakie kanapy, meble tapicerowanie modne w salonie?

Z pewnością w dalszym ciągu dużą popularnością będą cieszyć się sofy i narożniki w kolorze szarym, jako że ich uniwersalność pozwala na praktycznie każdą aranżację. Jeżeli chodzi o kształty, widać wyraźny zwrot ku meblom o obłej formie – co za tym idzie, to nie kanty i ostre zakończenia, ale półokrągłe płynne konstrukcje będą tym, co znajdzie się w naszych salonach. Wracając do kolorów – coraz więcej znaleźć można także kanap w beżach i jasnych brązach. Nawet jeżeli nie zdecydujemy się na mebel w takiej barwie, zdecydowanie warto dopasować do nich odpowiednie dodatki, choćby w postaci poduszek.

Powrót do przeszłości w 2021 roku czy moda na retro

Czerpanie ze stylu vintage nie jest żadną nowością, podobnie jak wstawianie do salonów i w ogóle domów, mebli starych czy nawet wręcz antycznych. W nadchodzącym roku trend ten jeszcze bardziej się umocni i nie ma się co dziwić – nawet przeglądając oferty sklepów meblowych, można wyjść z założenia, że moda cofnęła się jakby o kilkadziesiąt lat do tyłu, garściami czerpiąc choćby z designu z czasów PRL-u. Co więcej, kanapy, fotele czy krzesła łączy się tutaj z całkiem współczesnymi i nowoczesnymi wzorami, co sprawi, że wnętrze nabierze niepowtarzalnej aranżacji.

Materiał popularny w 2021 roku

Drewno zostało już wspomniane, jako ten materiał, który ma bezpośrednio nawiązywać do stylu eko i naturalności. Warto jednak przyjrzeć się także tkaninom obiciowym, jakie najczęściej będą pojawiać się na kanapach, fotelach czy krzesłach. Zdecydowanie można już teraz zauważyć, że coraz chętniej wybierany jest welur zarówno w czystej postaci, jak i w mieszance z innymi materiałami. Coraz chętniej wybierane są przy tym bardziej nietypowe barwy – granaty, butelkowe zielenie, musztardowe żółcie.